Rīgā atklāts ukraiņu “Rainim” jeb Tarasam Ševčenko veltīts piemineklis

1 komentārs

“Nav cita ceļa, kā vien turpināt iet uz priekšu” – tā Rīgā atklājot ukraiņu dziesminiekam Tarasam Ševčenko veltīto pieminekli, uzsvēra Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks. Jau vēstīts, ka viņš divu dienu vizītē viesojas Rīgā, lai stiprinātu attiecības ar Baltijas valstīm.

Kronvalda parkā Rīgā, klātesot Latvijas un Ukrainas premjerministriem, atklāts ukraiņu tautas dziesminiekam Tarasam Ševčenko veltīts piemineklis. Šis 19.gadsimta dzejnieks, bija ne vien modernās ukraiņu valodas pamatlicējs, bet arī brīvības idejas nesējs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pasākumā piedalījās arī Latvijā dzīvojošie ukraiņi. Jaceņuks uzsvēra, ka Latviju un Ukrainu saista kopīga vēsture, proti, padomju varas okupācija. Un, ka tāpat kā savulaik Ševčenko cīnījās par to, lai ukraiņu tauta dzīvotu brīva un neatkarīga, arī šodien šī cīņa jāturpina.

Pieminekļa uzstādīšana:

“Tarass Ševčenko ukraiņu tautai ir tas pats, kas latviešiem Rainis un Aspazija – tauatas pašapziņas un tautas vērtību saglabāšanā,” uzrunā teica premjere Laimdota Straujuma.

Skanot abu valstu himnām, ukraiņu pareizticīgo baznīcas pārstāvji pieminekli iesvētīja. Dzejnieks skulptūrā atainots jaunībā – kāds viņš bija, kad izdeva savu pirmo dzejas sējumu. Trīs metrus augstā bronzas skulptūra tapusi par cilvēku ziedojumiem – aptuveni 85 000 eiro.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    0

    Protams

    Kremļinam kārtējais nepatīkamais pārdzīvojums.

    07.11.2015 09:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas