Putins Belgradā svinēs nacisma sagrāvi

0 komentāri

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 16. oktobrī, ieradīsies vizītē Belgradā. Tur viņš piedalīsies pasākumos par godu 70. gadadienai, kopš Serbijas galvaspilsēta Otrajā pasaules karā tika atbrīvota no vācu iebrucējiem.

Serbija gatavojas V. Putinu sagaidīt kā varoni ar militāru parādi, kāda Belgradā nav pieredzēta vairāk nekā 40 gadu.

Daži eksperti gan ir kritiski noskaņoti par Serbijas politiķu centieniem izpatikt V. Putinam. Kremļa saimnieka vizīte notiek laikā, kad Serbija nonākusi izvēles priekšā starp diviem pasaules mērogā nozīmīgiem spēlētājiem – Eiropas Savienību un Krieviju.

Belgradā, tāpat kā citviet valstī, ir gan V. Putina pretinieki, gan atbalstītāji. Daudzi serbi vēlas valsts dalību Eiropas Savienībā, taču jūt emocionālu un kulturālu saikni ar Krieviju.

Pirms vizītes Serbijā V. Putins izteicies, ka nacisma izpausmes kļuvušas par ikdienišķu lietu Latvijā un pārējās Baltijas valstīs un Krievija nepieļaus fašisma heroizēšanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas