Putins attaisnojis noziedzīgā Molotova-Ribentropa pakta slēgšanu

0 komentāri

Molotova-Ribentropa pakts, kuru savulaik noslēdza Padomju Savienība un Nacistiskā Vācija, bija PSRS drošības interesēs, tādēļ ir attaisnojams – tā vakar izteicies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Tas notika kopīgā preses konferencē ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kura vizītē Maskavā bija ieradusies dienu pēc grandiozajām Uzvaras dienas svinībām. Jāpiebilst, ka Merkele Molotova-Ribentropa paktu joprojām atzīst par noziedzīgu.

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar Krievijā piedalījās Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumos, piemēram, nolika ziedus pie nezināmā kareivja kapa. Tomēr viņas vizītes datums – 10. maijs – uztverams, kā neslēpts mājiens Krievijai, ka tās agresija Ukrainā nav aizmirsta un piedota. Kremlis rietumvalstu līderi bija cerējis viesos sagaidīt 9. maijā, kad Maskavā notika grandioza militārā parāde. Arī pašas vizītes gaisotne nebija diez ko sirsnīga. Kopīgajā preses konferencē ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Merkele atkārtoti veltīja ļoti asu kritiku Krievijas agresijai Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat abu valstu līderu viedokļi radikāli atšķīrās jautājumā par noziedzīgo Molotova-Ribentropa paktu, kura slepenajos protokolos PSRS un Vācija vienojās par savu ietekmi Austrumeiropas valstīs un pavēra ceļu Baltijas valstu okupācijai. Merkele, kā ierasts, atvainojās par Vācijas pagātnes grēkiem.

Tikmēr Putins centās attaisnot Padomju Savienības iesaisti noziedzīgajā paktā un atzina, ka piekrīt Krievijas kultūras ministram Vladimiram Medinskim, kurš to nodēvējis par milzīgu Staļina diplomātijas veiksmi.

Jāpiebilst, ka tā ir krasa pozīcijas maiņa no 2009. gada, kad Putins pauda, ka jebkāda sadarbība ar nacistiem ved pie traģēdijas un ir morāli nepieņemama.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas