Putins aicina Obamu nejaukties svešu valstu iekšējās lietās

0 komentāri

“Es dziļi respektēju savus kolēģus – ASV un Francijas prezidentus – taču viņi nav Sīrijas pilsoņi, un tāpēc viņiem nevajadzētu būt iesaistītiem kādas citas valsts vadības izvēlē. Tas ir Sīrijas iedzīvotāju “bizness”,” tā tikšanās laikā ar ASV prezidentu Baraku Obamu viņam pauda Krievijas līderis Vladimirs Putins.

Tajā pašā laikā Putins norādīja, – “lai gan, protams, tas ir dziļš un asiņains konflikts, tāpēc mēs, atbalstot oficiālās varas iestādes cīņā ar teroristiem, vienlaikus iestājamies par politisku risinājumu un politisku procesu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr Obama akcentēja, ka “ASV ir gatava sadarboties ar jebkuru valsti, tostarp Krieviju un Irānu, lai atrisinātu šo konfliktu”. Viņš gan norādīja, ka “ir jāsaprot, ka pēc šādas asinsizliešanas, šāda postījumu apmēra – nav iespējama atgriešanās pie stāvokļa, kāds bija pirms kara”.

Pusotras stundas ilgās tikšanās laikā ASV prezidents un Krievijas prezidents vienojās, ka abu valstu militārpersonām būtu jāuztur kontakti, lai izvairītos no konflikta pēc tam, kad pēdējo nedēļu laikā Krievija pakāpeniski nostiprinājusi savu militāro klātbūtni Sīrijā.

ASV, Francijas un citu sabiedroto valstu aviācija šobrīd karo ar džihādistu organizāciju Islāma valsts, kas, izmantojot Sīrijas pilsoņu karu, sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, nolūkā izveidot islāma kalifātu. Krievija uzskata, ka ir jāveido plašāka koalīcija cīņai ar Islāma valsti, un nav citas izejas, kā atbalstīt Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu un kurdu grupējumus, kuriem ir tāds pats mērķis. Tomēr Rietumvalstis jau iepriekš likušas saprast, ka arī Bašaram al Asadam būs jāpazūd no Sīrijas politiskās skatuves.

Jau ziņojām, ka ASV un Krievijas attiecības ir nopietni pasliktinājušās kopš Krimas aneksijas un Maskavas atbalsta separātistiem Ukrainā. Tomēr par spīti domstarpībām ASV un Krievijai izdevies sastrādāties, lai kopā ar Lielbritāniju, Franciju un Vāciju panāktu vienošanos ar Irānu par tās pretrunīgi vērtēto kodolprogrammu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas