Putina pārstāvis: Ņemcova slepkavība nekaitēs Kremļa reputācijai

0 komentāri
Putina pārstāvis: Ņemcova slepkavība nekaitēs Kremļa reputācijai
Vladimirs Putins Foto: EPA/LETA

Tev noteikti jāizlasa

Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavība nenodarīs kaitējumu Kremļa reputācijai, sestdien paziņoja prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

Pēc viņa teiktā, šai briesmīgajai slepkavībai ir visas pasūtījuma slepkavības pazīmes un, protams, tas diezgan izskatās pēc tādas lielas provokācijas.

Peskovs paziņoja, ka par Ņemcova slepkavību nekavējoties ziņots Putinam, kurš uzdevis Izmeklēšanas komitejas, Iekšlietu ministrijas un Federālā drošības dienesta vadītājiem izveidot izmeklēšanas grupu un izmeklēšanas gaitu ņemt savā kontrolē. Tomēr Putins nav ņēmis šo procesu personīgā pārraudzībā, kā to ziņoja daži Krievijas mediji.

Intervijā radiostacijai Kommersant FM, atbildot uz jautājumu par iespējamiem reputācijas zaudējumiem varai, ja slepkavas netiks ātri atrastas, Peskovs paziņoja: “Ziniet, es tam kategoriski nepiekrītu. Tiešām, var visai viegli iedomāties, ka traki politologi izteiks viedokli, ka tas nodarīs kaitējumu kaut kādam Putina labajam vārdam un tā tālāk un tamlīdzīgi. Taču šajā gadījumā lieta ir tāda, ka, ar visu cieņu pret Borisa Ņemcova piemiņu, politiskajā plānā viņš neradīja kaut kādus draudus esošajai Krievijas vadībai un Vladimiram Putinam.”

“Ja mēs salīdzinām Putina, valdības popularitātes līmeni, reitingus, tad kopumā Boriss Ņemcovs bija nedaudz vairāk kā vidēji statistiskais pilsonis. Un tāpēc es droši vien arī sliecos noraidīt viņa viedokli,” paziņoja Peskovs.

Kā ziņots, Ņemcovs ar vairākiem šāvieniem tika noslepkavots piektdienas vakarā Maskavas centrā. Slepkavības vietā atrastas sešas patronas, Ņemcovam trāpīts četras reizes, viņu nāvējoši ievainojot.

Izmeklētāji izskata visas Ņemcova slepkavības versijas, sestdien paziņoja Maskavas Galvenās izmeklēšanas pārvaldes pārstāvis.
Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka Ņemcova slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš. Viena no versijām ir, ka tā bijusi pasūtījuma slepkavība.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas