Pret mums izturas kā pret dzīvniekiem, bēgļi atklāj savu ikdienu Berlīnē

11 komentāri

Berlīne, kurā katru dienu ierodas līdz pat 700 jaunu bēgļu, piedzīvo pamatīgas grūtības ne tikai viņus izmitināt, bet arī pat vienkārši piereģistrēt.

Bēgļu reģistrācijas centrs spēj dokumentus nokārtot tikai nepilnam simtam personu dienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Berlīnes ielas un parki bēgļu reģistrācijas centra apkārtnē pēc pusnakts masveidā pārvēršas par bezpajumtnieku rajonu.

Sīrijas, Irākas un Afganistānas bēgļi, tostarp ģimenes ar skolas vecuma bērniem un pat zīdaiņiem, guļ uz zemes. Tikai tā viņi var nodrošināt, lai bēgļa statusa piešķiršanas rindā būtu pirmie. Ja statusa nav, tad nav arī sociālās palīdzības.

Tas ir iemesls, kāpēc bēgļi katru rītu laužas iekšā reģistrācijas centra tuvumā.

”Pret mums izturas kā pret dzīvniekiem. Simtiem cilvēku palaiž skriet tikai pa vieniem vārtiem. Daudzi pakrīt, pārēji skrien pāri un tos uz zemes bradā. Pret mums kā pret lopiem izturas. Tā arī viņi saka – ja nevarat paskriet, necentieties. Bet, ja neskriesim, tad jau nedabūsim nekādu sociālo palīdzību. Skriešanās cīņā daudziem cilvēkiem ir salauztas rokas, kājas,” uzskata bēglis no Sīrijas.

11 komentāri

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +16

  haralds elceris

  "Daudzi pakrīt, pārēji skrien pāri un tos uz zemes bradā. Pret mums kā pret lopiem izturas."
  paši kā lopi izturaties. skrien pāri pakritušajiem un tos uz zemes bradājat!

  23.11.2015 22:07

 • no malas
  +14

  no malas

  Drīkst arī nebraukt uz to slikto vietu, kur izturas kā pret zvēriem. A nu ka visi atpakaļ uz savu dzimteni, kurā izturēsies kā pret karaļiem!

  23.11.2015 22:07

 • Heheee
  +14

  Heheee

  Nu kad neuzvedīsies ka zvēri... tad arī izturēsies kā pret cilvēkiem... sviest kaut kāds... vēl te ņerkst... ja esi ieradies svešā valstī pēc palīdzības tad pieņem to un respektē valsti, tās kultūru un noteikumus, kurā atrodies

  23.11.2015 20:46

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas