Pret antisemītiskiem, homofobiskiem vai rasistiskiem izteikumiem Francija turpmāk vērsīsies ar krimināllikumu

0 komentāri

Francija pilda pēc teroraktiem dotos solījumus un cenšas apkarot jebkādas naida vai antisemītisma pazīmes jau saknē. Turpmāk pat tikai izteikumi, kas tiks tulkoti kā rasistiski vai homofobiski, Francijā tiks sodīti pēc krimināllikuma. Šādu solījumu prezidents Olands ebreju kopienai sniedza vakar Parīzē notikušajās svinīgajās vakariņās.

Šādas vakariņas Francijā ir ikgadēja tradīcija. Tās pulcē lielāko ebreju organizāciju pārstāvjus, arī Francijas prezidentu un premjeru. Taču šī gada svinīgo pasākumu aizēnoja bailes, kādās ebreji aizvadījuši pēdējo mēnesi kopš Parīzes teroraktiem, kad viens uzbrukums bija mērķēts tieši košera veikalam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpēc prezidenta Olanda uzstāšanās bija kā vēstījums ebrejiem, ka viņi var justies drošībā.

Lai apliecinātu savu vārdu nopietnību, Olands nāca klajā ar jaunāko valdības ieceri, kas tikšot prezentēta jau pēc mēneša. Par antisemītiskiem un naidpilniem izteikumiem Francijā turpmāk tiks paredzēta kriminālatbildība.

”Mēs pastiprināsim tiesiskos instrumentus, lai neviena antisemītiska frāze vai darbība nepaliktu nepamanīta. Es vēlos, lai ikviens naida izteiciens – vai tas ir antisemītisks, rasistisks vai homofobisks, tiktu sodīts nevis pēc preses, bet krimināllikuma,” norāda Francijas prezidents Fransuā Olands.

Francijā dzīvo lielākā ebreju kopiena Eiropā – ap pusmiljons cilvēku. Lai viņus pasargātu, janvārī pie ebreju skolām un sinagogām visā valstī tika norīkoti 10 tūkstoši karavīru.

Taču vienlaikus Francijā mīt arī lielākā musulmaņu kopiena, kuras ekstrēmā atzara piekritēji atbalsta antisemītismu.

Neatbildēts gan pagaidām paliek jautājums, vai stingrie sodi par antisemītiskiem izteikumiem būs attiecināmi arī uz tādiem satīras izdevumiem kā Charlie Hebdo, kas janvārī par musulmaņu karikatūrām samaksāja ar desmit kolēģu dzīvībām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas