Porošenko: Sarunas Minskā bijušas produktīvas

0 komentāri

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pēc sarunām ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu ir apņēmies strādāt pie steidzama pamiera plāna, lai apturētu bruņoto konfliktu ar separātistiem valsts austrumos.

Vakar, 26.augustā, Minskā notikušās sarunas bija pirmā reize kopš jūnija kad Krievijas un Ukrainas līderi tikās aci pret aci. Ukrainas prezidents Petro Porošenko atzina, ka smagās un sarežģītās sarunas, kas turpinājās līdz vēlai naktij, bijušas produktīvas.

“”Miera plāna ideju beidzot atbalstīja visi valstu vadītāji bez izņēmuma. Mēs cieši uzstājām, ka vispirms ir jāpanāk vienošanās lai atbrīvotu tos Ukrainas pilsoņus, kurus nelegāli ir aizturējuši nelegālie bruņotie formējumi. Ir panākta vienošanās, ka mēs nekavējoties aktivizējam trīspusējas kontaktgrupas darbību un pavisam drīz mēs piedzīvosim ķīlnieku atbrīvošanu,”” atzinis Porošenko.

Kremļa saimnieks Vladimirs Putins sarunas nosauca par pozitīvām, taču norādīja, ka pamiera vienošanās starp Kijevas valdību un diviem separātiskajiem Ukrainas reģioniem nav Krievijas uzdevums.

“”Mēs, Krievija, nevaram runāt par jebkādiem pamiera noteikumiem un par iespējamu vienošanos starp Kijevu, Doņecku un Luhansku. Mēs varam tikai dot savu artavu savstarpējas uzticības atmosfērā iespējamajā sarunu procesā, kas manuprāt ir ļoti nepieciešams. Mēs to izrunājām,”” šādu viedokli paudis Krievijas prezidents.

Pasākuma namatēvs, Baltkrievijas līderis Aleksandrs Lukašenko gan nebija pārliecināts, ka sarunas ir bijušas veiksmīgas.

Tomēr gan Lukašenko, gan Eiropas Savienības pārstāve, baronese Katrīna Eštone atzina, ka ir labi, ka iesaistītās puses ir paudušas savu viedokli un ir bijušas vienisprātis, ka ir nepieciešams kompromiss. Par spīti pozitīvajam tonim, kādā tika raksturotas Minskas sarunas, pagaidām nav skaidrs, kā ideju par pamieru uzņems bruņotie separātisti, kad šādu pamieru varētu panākt un – cik ilgi tas turpināsies.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas