Porošenko parakstījis lustrācijas likumu; amata zaudēšana draud miljoniem amatpersonu

0 komentāri

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ceturtdien apstiprinājis tā dēvēto lustrācijas likumu, saskaņā ar ko nekavējoties varētu tikt atlaisti miljoniem amatpersonu, kas bijušas saistītas ar padomju režīmu vai prokrieviskajām Ukrainas valdībām.

Likums paredz atlaist ikvienu, kurš Viktora Janukoviča prezidentūras laikā ilgāk par gadu ieņēmis kādu amatu federālā vai reģionālā valdībā.

Saskaņā ar likumu jāizveido arī īpaša komisija, kas veiks izmeklēšanu pret tiesnešiem un tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, kuri tiek turēti aizdomās par izšķērdīgu un savai algai neatbilstošu dzīvesveidu.

Personām, kuras nevarēs uzrādīt savu ienākumu avotu, būs aizliegts ieņemt amatu valsts iestādēs no pieciem līdz desmit gadiem, paredz likums.

Likumprojektā teikts, ka tas izstrādāts, lai palīdzētu “atjaunot ticību varasiestādēm un radītu jaunu valdības sistēmu, kas atbilst Eiropas standartiem”.

“Šī ir vēsturiska diena Ukrainai. Valsts mašīna tiks iztīrīta,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja Porošenko.

Tomēr likumprojektam ir arī daudz kritiķu, kuri bažījas, ka šādi jaunais režīms izrēķināsies ar saviem politiskajiem oponentiem.

Bažas par to pauduši arī biznesa līderi un Eiropas Padome.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas