Poļu neatkarības leģendu apsūdz par sadarbību ar komunistiem

0 komentāri

Polijas Nacionālais piemiņas institūts nācis klajā ar pārsteidzošām ziņām, paziņojot, ka kustības Solidaritāte līderis, poļu neatkarības kaldinātājs Lehs Valensa bijis komunistu laika specdienestu informators.

Aizdomas par Valensas sadarbību ar komunistu slepenajiem dienestiem parādījās pēc tam, kad Polijas prokuratūra konfiscēja dokumentus, kurus nelikumīgi glabāja komunistu laika iekšlietu ministra atraitne.

Viņa mēģināja tos institūtam pārdot. Dokumentos esot atrasta sadarbības vienošanās, ko parakstījis Lehs Valensa, ar segvārdu Boleks.

Starp šiem dokumentiem bija arī ar roku rakstīti apliecinājumi, ka cilvēks ar segvārdu Boleks ir saņēmis samaksu no specdienestiem. Dokumenti attiecas uz laiku no 1970. līdz 1976. gadam. Kopumā tās ir 279 lapaspuses, oriģinālajos vākos.

Nobela Miera prēmijas laureāts un kustības Solidaritāte dibinātājs Valensa vairākkārt ir noliedzis jebkādas aizdomas par sadarbību ar režīma slepenajiem dienestiem.

2000. gadā tiesa gan attaisnoja viņu apsūdzībās par sadarbību ar čekistiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas