Polija piemin 75. gadskārtu kopš Katiņas slaktiņa

0 komentāri

Polija piektdien pieminēja 75. gadskārtu kopš Katiņas slaktiņa, un piemiņas ceremonijās piedalījās gan prezidents Broņislavs Komorovskis, gan citas valdības amatpersonas.

Galvenā piemiņas ceremonija notika pie Nezināmā karavīra kapa Varšavas centrā. “Mūsu brīvība ir vairāku poļu paaudžu pūliņu rezultāts,” savā uzrunā akcentēja Komorovskis, piebilstot, ka “20. gadsimts nav pieredzējis citu tādu noziegumu kā Katiņā pastrādāto.”

No 1940. gada 3. aprīļa padomju iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairāk nekā 22 000 poļu armijas un policijas virsnieku, ārstu, profesoru, priesteru un citu intelektuālās elites pārstāvju, kas tika sagūstīti pēc padomju armijas iebrukuma Polijā 1939. gada 17. septembrī. Pirmās gūstekņu masu slepkavības notika Katiņas mežā.

Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks piektdien norādīja, ka šā gada piemiņas pasākumi ir svarīgi ne tikai armijai, bet arī sabiedrībai kopumā.

Šogad Varšavas Citadelē paredzēts atklāt arī jaunu Katiņas slaktiņa upuriem veltītu muzeju.

Šai traģēdijai pirms vairākiem gadiem tika veltīta arī filma, kas centusies restaurēt šo notikumus. Skaties epizodi no šīs filmas. Brīdinām, – kino epizodē redzamas vardarbīgas ainas!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas