Polijā par mēru ievēlēts homoseksuāls politiķs

0 komentāri

Pārsteigumu pārējai pasaulei sagādājusi katoliskā Polija, kas pirmo reizi par pilsētas mēru ievēlējusi atklāti homoseksuālu politiķi. Notikušajam gan netrūkst kritiķu, tomēr vairākuma izvēle liecina par jaunām vēsmām konservatīvajā Polijā.

Roberts Bedrons savu orientāciju nav slēpis, un pirms trim gadiem jau kļuva par pirmo atklāto geju Polijas parlamentā. Bet nu, aizvadītajā nedēļas nogalē, 38 gadus vecais Bedrons kļuvis par pirmo homoseksuālo Polijas mēru. Par viņu nobalsojuši vairāk nekā puse, 57% Slupskas iedzīvotāju.

Polija ir konservatīva valsts. 90% iedzīvotāju sevi sauc par katoļiem, taču baznīcās ik svētdienu rindas kļūst aizvien retākas.

Bedrons par savu orientāciju pat pajoko, un nekautrīgi apspriež televīzijas šovos.

”Es pagātnē esmu bijis iemīlējies. Varbūt tas izpaudās citādāk nekā vairumam no Jums, bet es biju iemīlējies. Homoseksuāļi iemīlas kā normāli cilvēki. Viņi mīl tāpat kā visi cilvēki. Man bija savi favorīti, bet es labāk neteikšu, jo viņi varbūt klausās, un viņu sievas būs greizsirdīgas,” tā par sevi stāsta jaunievēlētais Polijas mērs, Roberts Bedrons.

Bedrons solījis 100 000 pilsētā ieviest bezmaksas internetu un taupīt energoresursus, par piemēru liekot pats sevi – jo uz darbu mērs solījis braukt ar velosipēdu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas