Polijā mājas cūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris

0 komentāri

Polijā trešdien apstiprināts pirmais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusa gadījums mājas cūkām, paziņojis Polijas Veterinārais dienests.

“Testa rezultāti uzrādīja pirmo Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu saimniecībā ar piecām cūkām” Bjalistokas reģionā pie Baltkrievijas robežas, norādīts dienesta publiskotajā paziņojumā.

Dzīvnieki iznīcināti un 37 tuvumā esošajām fermām ar aptuveni 200 cūkām noteikta karantīna.

Pēdējo reizi ĀCM vīrusa uzliesmojums Polijā konstatēts 9.jūlijā, pirms tam – šā gada februārī un maijā. Tad ĀCM tika konstatēts mežacūkām.

Latvijā ĀCM ir konstatēts 26 mežacūkām un 19 mājas cūkām 11 saimniecībās.

Kā ziņots, Latvijas valdība 22.jūlijā nolēma, ka Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā iekļaujama visa pierobeža ar Krieviju un Igauniju.

Pirmais Āfrikas cūku mēra gadījums Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. 18.jūlijā slimība tika konstatēta arī Valkas novada Ērģemes pagastā. Līdz ar to ārkārtas situācija izsludināta plašākā teritorijā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas