Polija izvairās nosaukt mērķdatumu, kad pievienosies eirozonai

0 komentāri

Polija atteikusies noteikt mērķa datumu, kad valsts varētu iestāties vienotās valūtas blokā – eirozonā.

Lai varētu iestāties eirozonā, valstij joprojām jāsamazina budžeta deficīts zem 3% atzīmes no iekšzemes kopprodukta (IKP). Pagaidām Polijai šo rādītāju nav izdevies sasniegt.

Pērn Polijas amatpersonas norādīja, ka reāli valsts varētu iestāties eirozonā tuvāko desmit gadu laikā. Tomēr Ukrainas krīze vairojusi viedokli, ka nepieciešama ātrāka iestāšanās eirozonā, jo tā sniegtu papildu drošības garantijas jau esošajai dalībai Eiropas Savienībā un NATO. Līdz ar to Polijas amatpersonas cer, ka līdz nākamajam gadam izpildīs visus eirozonas iestāšanās kritērijus.

Ja tā notiks un visi kritēriji tiks izpildīti, Polijai tomēr vajadzēs arī divas trešdaļas parlamenta deputātu balsu, lai pieņemtu nepieciešamās konstitucionālās izmaņas un valsts varētu atteikties no Polijas zlota kā nacionālās valūtas. Pagaidām amatpersonu domas par to dalās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas