Vēsturiski FOTO: pirms 25 gadiem Lietuvas iedzīvotāji stājās pretī padomju tankiem

0 komentāri

Lietuva šodien piemin 25 gadadienu kopš 1991. gada 13. janvāra traģiskajiem notikumiem, kad padomju karaspēka īpašās vienības uzbruka Viļņas televīzijas tornim, nogalinot 14 cilvēkus un ievainojot vēl aptuveni tūkstoti.

Toreiz padomju armija ieņēma Lietuvas Televīzijas un radio komiteju, Preses namu un citas stratēģiski svarīgas ēkas. Šodien visā Lietuvā vienlaikus skolu un valsts iestāžu logos tiks aizdedzinātas svecītes.

Prezidente Daļa Grībauskaite kopā ar Viļņas 13. janvāra skolas skolēniem pie prezidenta pils iedegs vārdu “Brīvība”, bet Lietuvas Nacionālais radio un televīzija pārraidīs īpašu programmu Brīvības mācība.

Foto

Pusdienlaikā Viļņas Neatkarības laukumā, klātesot valsts augstākajām amatpersonām, tiks uzvilkts Lietuvas karogs, bet kritušo brīvības aizstāvju piemiņu godinās Viļņas Antakalnes kapsētā.  Vakarpusē Viļņas katedrālē notiks piemiņas mise, savukārt Kauņā 13. janvāra vakarā paredzēts bezmaksas koncerts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas