Pirmo reizi kopš 2010. gada Eiropā konstatē saslimšanu ar bērnu trieku

0 komentāri

Ukrainas rietumos reģistrēti divi jauni saslimšanas gadījumi ar poliomielītu jeb tā saukto bērnu trieku. Šī ir pirmā reize kopš 2010. gada, kad Eiropā konstatē saslimšanu ar šo vīrusa slimību, paziņojusi ANO Pasaules Veselības organizācija.

Aizkarpatu apgabalā valsts dienvidrietumos šī slimība ir konstatēta diviem desmit mēnešus un četrus gadus veciem bērniem. Pēdējoreiz Ukrainā saslimstība ar poliomielītu tika konstatēta 1996. gadā. ANO gan mierina, ka esot mazs risks, ka slimība no Ukrainas varētu izplatīties uz citām valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ukrainas Veselības ministrija atzinusi, ka tai ir grūtības ar bērnu vakcināciju pret šo slimību. Poliomielīts ir akūta smaga vīrusu infekcijas slimība, kas var novest pie neatgriezeniskas paralīzes vai nāves.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas