Pieraduši pie labās dzīves, tagad grieķu sirmgalvji ir kā no laivas izmesti

0 komentāri

Ērika Grieķijā ieradās pirms vairākiem gadiem, atrada šeit savu mīlestību, apprecējās ar grieķi,un tagad jau audzina bērnus. Viņa labi apguvusi valodu un aktīvi seko politiskajiem procesiem.

Finansiālā kraha priekšvakarā var tikai apbrīnot grieķu mieru, kas robežojas ar naivumu – lai gan no bankomātiem var izņemt vien pārdesmit eiro dienā, cilvēki šķiet relaksēti, un akli uzticas politiķu solījumiem, ka jau pavisam drīz dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, pirms referenduma politiķi solīja, ka banku durvis atvērsies jau pirmdien. Tagad izskan prognozes, ka bankas turpinās darbību vien nākamnedēļ.

Pasaules mediju pirmajās lapās krīzes priekšvakarā bija vērojami raudošie pensionāri, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem. Līdz šim vidējā pensija Grieķijā bija 800 eiro – vairāk nekā pārtikušajā Vācijā. Pieraduši pie labās dzīves, tagad grieķu sirmgalvji ir kā no laivas izmesti.

”Šonedēļ no bankas izņēmu 120 eiro, tagad makā palikuši tikai 12! Man ir jārūpējas par smagi slimu vīru,  jāpērk zāles, nu kā lai izdzīvo?”

Vai krīzei izdosies rast risinājumu? Ērika skaidro, ka grieķi nav gatavi piekāpties, veikt reformas, negrib neko mainīt, un vēlēšanās teju vai vienmēr priekšroka dota populistu solījumiem par lielākām algām un pabalstiem. Diemžēl grieķiem krietni pieklibo kritiskā domāšana – no kurienes naudu labākai dzīvei dabūt? Atliek vien cerēt uz parādu atlaišanu un restartu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas