Pienācīga bēgļu reģistrācija palielinās rindas, un cilvēki būs spiesti salt, ziņo ANO

0 komentāri
Pienācīga bēgļu reģistrācija palielinās rindas, un cilvēki būs spiesti salt, ziņo ANO
FOTO: SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu drošības aģentūra Frontex, kas šobrīd cenšas tikt galā ar bēgļu krīzi, būtiski palielinās robežsargu skaitu.

To uzdevums būs veikt detalizētu katra iebraucēja pārbaudi, tāpēc izskan bažas, ka tas palielinās bēgļu reģistrācijas laiku un, tuvojoties ziemai, radīs vēl lielāku spriedzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieaugot bēgļu skaitam, Eiropas valstis izvieto arvien vairāk robežsargu uz valstu nacionālajām robežām, taču Eiropa lielā mērā paļaujas uz tā dēvētajām karsto punktu nometnēm tieši pie ES ārējām robežām – imigrantiem tur ir jāuzturas, kamēr viņu pieteikumi tiek izskatīti.

Tas nozīmē, ka tā vietā, lai palielinātu kontroli uz nacionālajām robežām, drīzāk ir jānodrošina ārējo robežu drošība, akcentē robežu drošības aģentūra Frontex.

Lai gan precīzs skaits netiek minēts – uz Eiropas ārējām robežām plānots nosūtīt lielāko robežsargu skaitu aģentūras vēsturē. Viņi galvenokārt palīdzēs administratīvajos darbos – bēgļu reģistrēšanā un pirkstu nospiedumu noņemšanā.

ANO bēgļu aģentūra ir brīdinājusi, ka pienācīga iebraucēju reģistrācija šo procesu palēninās, un, tuvojoties ziemai, tas radīs lielas problēmas.

Neatkarīgi no ziemas tuvošanās bēgļu plūsma nav sarukusi. Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas datiem sestdien vien Grieķijā ieradās 5239 nelegālie imigranti, bet svētdien – 4199.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas