Pie Ukrainas parlamenta vairāki tūkstoši protestētāju sarīko nekārtības

0 komentāri

Otrdien pie Ukrainas parlamenta ēkas vairāki tūkstoši protestētāju iesaistījās sadursmēs ar miliciju. Protestētāji policistus apmētāja ar akmeņiem un dūmu granātām, kā arī šāva ar pneimatiskajiem ieročiem pa ēkas logiem. Lielākā daļa parlamenta ēkas logu pirmajā stāvā ir izsisti.

Vairums protestētāju bija maskās tērpti un ar ķēdēm bruņoti jaunieši, kas sāka apmētāt parlamenta galveno ieeju.

Parlamenta darba sēde, kurā tika pieņemts korupcijas novēršanas likums un apstiprināts jaunais aizsardzības ministrs, nekārtību dēļ tika pārtraukta. Tā bija pašreizējam parlamenta pēdējā darbadiena pirms 26. oktobrī paredzētajām vēlēšanām.

Tomēr nav skaidrības par protestētāju prasībām, un vairāki no viņiem atteicās aģentūras “Reuters” žurnālistam atklāt savu piederību kādam politiskajam spēkam.

“Šī ir provokācija, kuras mērķis ir destabilizēt situāciju Ukrainā,” savukārt paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra palīgs Zorjans Škirjaks.

Otrdienas rītā nacionālistiskās partijas “Svaboda” aktīvisti sapulcējās netālu no parlamenta, lai mudinātu deputātus piešķirt īpašu statusu “Ukrainas Sacelšanās armijas” (UPA) veterāniem, kas Otrā pasaules kara laikā cīnījās gan pret nacistisko Vāciju, gan pret boļševistisko PSRS.

Tomēr “Svaboda” uzstāja, ka tās biedriem nav nekāda sakara ar protestētājiem. Arī galēji labējās partija “Labējais sektors” apgalvo, ka tās biedri sadursmēs nav piedalījušies.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas