Pētījums: Musulmaņu skaits pasaulē līdz gadsimta vidum izlīdzināsies ar kristiešu skaitu

0 komentāri

Musulmaņu un kristiešu skaits pasaulē līdz 2050. gadam varētu izlīdzināties, jo islāms ir visstraujāk augošā reliģija, liecina ceturtdien atklātībai nodotās aplēses.

Pjū pētījumu centrs secinājumus izdarījis, pamatojoties uz visas pasaules datiem par dzimstību, jauniešu relatīvā skaita pieaugumu un par pāriešanu citā reliģijā.

“Nākamajās desmitgadēs kristieši joprojām būs lielākā reliģiskā grupa, taču islāms izplatīsies straujāk nekā jebkura cita no lielākajām reliģijām,” teikts pētījumā.

Pētījuma autori lēš, ka musulmaņu skaits līdz 2050. gadam sasniegs 2,76 miljardus, kamēr kristiešu gadsimta vidū būs 2,92 miljardi. Šie skaitļi attiecīgi atbildīs 29,7 un 31,4% no prognozējamā pasaules iedzīvotāju kopskaita.

Trešajā vietā 2050. gadā būs hinduisti, kuru skaits sasniegs 14,9% no pasaules iedzīvotāju kopskaita, bet to ļaužu skaits, kas nepiesliesies nevienai reliģijai, būs 13,2% no cilvēces.

2010. gadā uz mūsu planētas mita 1,6 miljardi islāmticīgo un 2,17 miljardi kristiešu.

Pētījuma autori prognozē, ka vislielākais musulmaņu skaits 2050. gadā būs Indijā, tai apsteidzot Indonēziju, tomēr Indijā saglabāsies hinduistu vairākums.

Tikmēr Eiropā musulmaņi būs desmit procenti iedzīvotāju kopskaita.

Lai gan pasaules mērogā to ļaužu proporcija, kas nepiesliesies kādai no reliģijām, saruks, tādās valstīs kā ASV un Francija, agnostiķu un ateistu skaits, domājams, augs.

Vienīgā reliģija, kuras sekotāju skaits nepieaugs, būs budisms, jo tādās budistu valstīs kā Ķīna, Japāna un Taizeme vērojama iedzīvotāju novecošanās un zema dzimstība.

Tomēr vienīgais reģions, kurā iedzīvotāju kopskaits samazināsies, ir Eiropa, kur līdz 2050. gadam saruks arī kristiešu skaits no 553 miljoniem pašlaik līdz 454 miljoniem.

Arī ASV šajā periodā proporcionālais kristiešu skaits samazināsies no trim ceturtdaļām līdz divām trešdaļām. Tikmēr islāms Savienotajās Valstīs apsteigs jūdaismu, kļūstot par otru populārāko reliģiju.

Ja šāda tendence turpināsies, tad pēc 2070.gada islāms būs jau vispopulārākā reliģija pasaulē, secina Pjū centra pētnieki.

Viņi gan brīdina, ka aplēses atbilst īstenībai tikai tajā gadījumā, ja izmantotie dati par pēdējiem sešiem gadiem ir precīzi un ja viņu konstatētās tendences nākotnē attīstīsies, kā prognozēts.

Dažādi faktori, tostarp zinātniskie atklājumi, bruņotie konflikti, sociālās kustības, politiskie satricinājumi, dabas katastrofas un ekonomisko apstākļu izmaiņas, var mainīt demogrāfiskās tendences veidos, kas nav prognozējami, brīdina pētījuma autori.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas