Pentagons: Cīņa pret “Islama valsti” var ilgt gadiem

0 komentāri

Cīņa pret teroristu grupējumu “Islama valsts” var ilgt vairākus gadus, raidorganizācijai BBC norādījis Pentagona preses sekretārs Džons Kērbijs.

Vienlaikus Kērbijs paziņoja, ka ASV un to sabiedroto uzlidojumi džihādistu kaujiniekiem Sīrijas teritorijā ir nopietni iedragājuši grupējuma potenciālās iespējas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

ASV prezidents Baraks Obama neilgi pirms tam pateicās arābu valstīm par palīdzību, un ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paziņoja, ka vairāk nekā 50 valstis ir piekritušas iesaistīties cīņā pret “Islāma valsti”.

Džihādistu grupējums ir sagrābis savā kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā. ASV kopš augusta veikušas gandrīz 200 uzlidojumus “Islāma valsts” pozīcijām Irākā un pirmdien sāka gaisa uzbrukumus arī Sīrijas teritorijā. Aktīvisti ziņo, ka uzbrukumos Sīrijā nogalināti vismaz 70 “Islama valsts” kaujinieki un vēl 50 citi kaujinieki, kas saistīti ar starptautisko teroristisko grupējumu “Al Qaeda”. Uzlidojumos gājuši bojā arī astoņi civiliedzīvotāji.

Kērbijs noradīja, ka gaisa uzlidojumi Sīrijā ir devuši gaidītos rezultātus, bet atzina, ka “Islāma valsts” spēj labi pielāgoties situācijai un reaģēt uz pārmaiņām. Viņš norādīja, ka grupējums rada nopietnus draudus, kas netiks likvidēti pāris dienu vai mēnešu laikā.

“Tas prasīs nopietnus pūliņus no visiem iesaistītajiem. Mēs domājam, ka šeit ir runa par gadiem,” atzina Kērbijs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas