Pēc teroraktiem Parīzē ierobežo spraiga sižeta filmu uzņemšanu

0 komentāri
Pēc teroraktiem Parīzē ierobežo spraiga sižeta filmu uzņemšanu
FOTO: SCANPIX

Tev noteikti jāizlasa

Pēc nesenajiem teroraktiem Parīzē noteikti ierobežojumi asa sižeta filmu uzņemšanai, lai aktieru tēlojums netiktu noturēts par patiesību un neizraisītu paniku iedzīvotājos, vēsta britu laikraksts The Guardian.

Parīzes ielās aizliegts uzņemt ainas ar aktieriem, kuri pārģērbušies par policijas, armijas vai drošības dienestu pārstāvjiem.

“Spraiga sižeta filmu lielākā problēma ir tā, ka aktieri uniformās varētu kļūt par teroristu uzbrukuma mērķi,” sacīja policijas pārstāve Silvija Barno, kura izdod filmēšanas atļaujas Parīzē. “Turklāt aktieri varētu radīt apjukumu garāmgājējos, jo šis ir ļoti tramīgs laiks.”

Barno nezināja, cik ilgi aizliegums paliks spēkā. Taču bruņotas policijas un armijas vienības joprojām Parīzē apsargā tādas vietas kā sinagogas, mediju redakcijas un lielākos iepirkšanās rajonus.

Parīze ir filmu veidotāju iecienīta uzņemšanas vieta. Franču kinorežisora Lika Besona pērn izdotajā kinolentē Lucy (Lūsija) redzama policijas pakaļdzīšanās aina pie Luvras muzeja, kas nebūtu iespējama saskaņā ar jaunajiem noteikumiem.

Tas aizkavējis vairāku jaunu filmu uzņemšanu. Kinolentē Flics Tout Simplement bija plānots iekļaut ainu ar policistu pie skolas, taču tagad aizliegta arī skolu un reliģisko ēku filmēšana.

“Jā, mums vajadzēja uzņemt šo ainu, taču tas netika atļauts,” sacīja kinolentes pārstāvis Stefans Gilemē. “Mums jāievēro jaunie noteikumi, tāpēc izmainījām uzņemšanas plānu.”

Pagājušogad Francijas galvaspilsētā filmētas 1159 kinolentes.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas