Pēc Parīzes terora leišu policisti apbruņoti ar automātiem. Rodas jautājums, vai tas bija pareizi?

1 komentārs

Incidents, kas šonedēļ sacēlis kājās trešo daļu Lietuvas drošības spēku, par laimi, ir noslēdzies bez upuriem. Proti, garīgi slimais vīrietis, kurš ar Kalašņikova automātu aizbēdzis no bruņotiem likumsargiem, pēc piecu stundu ilgas operācijas ticis notverts, taču fakts, ka viņam izdevās aizbēgt un paņemt līdzi bīstamo ieroci, cēlis neslavu Lietuvas policistiem.

Lietuvas kārtībsargi ar automātiem gan apbruņoti pavisam neilgi, kopš Parīzes notikumiem, un šis ir jau otrais incidents, kas izcēlies neierastā aprīkojuma dēļ. Sestdien kāds policists Viļņā nejauši trāpīja kādam bezpajumtniekam, ievainojot viņu pēdā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Jau vēstīts, ka divi bruņoti policisti ceturtdien no Lietuvas austrumos esošajiem Švenčoņiem uz Viļņu pārveda kādu garīgi slimu vīrieti – Igoru Molotkovu. Policisti un aizturētais jau bija sasnieguši policijas komisariātu, kad rokudzelžos saslēgtajam vīrietim pēkšņi izdevās aizbēgt. Kā tieši viņam tas izdevies, informācija atšķiras: mediji sākotnēji ziņoja, ka psihiski slimais narkomāns, pat saslēgts rokudzelžos, pamanījies izraut ieroci policistam no rokām. Taču tagad tiek pieļauta iespēja, ka policisti bija izkāpuši no automašīnas un atstājuši savu Kalašņikovu uz sēdekļa, kur to viegli bija paņemt arestētajam vīrietim.

Kopumā tika mobilizēti 3000 kārtībsargu, kā arī iesaistīts helikopters un pretterorisma vienība, lai atrastu un sagūstītu izbēgušo Molotkovu. Pēc piecu  stundu ilgiem pūliņiem tas arī izdevās. Garīgi slimais vīrietis tika atrasts pilsētas otrā galā, jau bez ieroča – to policija vēlāk atrada netālu no dzelzceļa stacijas.

Savas rīcības motīvus vīrietis pēc sagūstīšanas nav spējis paskaidrot. Skaidrošanās gan priekšā arī abiem policistiem ar 20 gadu stāžu, kuri ļāva narkomānam aizmukt.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Sarma
    0

    Sarma

    ... pieklājīgi gan būtu rakstīt Lietuvas vai lietuviešu policisti, tas viens, un otrs: vai garīgi slimais I.M. ir pelnījis, lai viņa vardu publisko?

    21.11.2015 08:45

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas