Pēc jaunu medikamentu izmēģināšanas pacientam iestājas smadzeņu nāve

0 komentāri
Pēc jaunu medikamentu izmēģināšanas pacientam iestājas smadzeņu nāve
REUTERS/SCANPIX

Traģēdijā izvērtušies kādu zāļu klīniskie pētījumi Francijā – vienam no brīvprātīgajiem, kas piekritis piedalīties medikamentu testēšanā, iestājusies smadzeņu nāve, bet vēl piecu pētījuma dalībnieku stāvoklis ir kritisks. 

Klīniskajos pētījumos tika izmantoti eksperimentāli pretsāpju līdzekļi, ko ražo portugāļu zāļu ražotājs Bial. Zāles iedarbojas uz organisma endokanabinoīdo sistēmu, kas atbild par sāpēm un atsevišķos gadījumos arī par cilvēka reakciju uz marihuānas lietošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Klīniskajā pētījumā veseli brīvprātīgie lietoja šo zāļu prototipu, lai noskaidrotu to lietošanas drošumu un citus rādītājus. Kopumā pētījuma piedalījās 90 brīvprātīgie, taču zāles lietoja tikai daļa – pārējiem tika dotas placebo zāles. Vissmagāk cietušajam iestājusies smadzeņu nāve. Vēl pieci ir nogādāti slimnīcā un viņu stāvoklis ir kritisks.

“Šis nelaimes gadījums notika pirmajā zāļu izmēģinājuma posmā. Kopumā tika hospitalizēti seši cilvēki, visi ir vīrieši, vecumā no 28 līdz 49 gadiem,” sacīja Francijas veselības ministre.

Francijas veselības ministre Marisola Turēna devusies uz klīniku, kur noticis pētījums, un likusi sākt izmeklēšanu. Visu zāļu izmēģinājumi šajā klīnikā tagad apturēti, un pastiprināti tagad tiek novēroti pārējie brīvprātīgie, kas piedalījās zāļu testēšanā.

“Pārējo pacientu stāvoklis krasi pasliktinājās pirmajās šīs nedēļas dienās, vēl četriem citiem pacientiem ir neiroloģiskās problēmas. Vienam nav nekādi simptomi, taču viņš tiek rūpīgi novērots ņemot vērā, kas notika ar citiem,” skaidro ārsts.

Pirmā posma klīniskie pētījumi ar tik graujošām sekām noslēdzas salīdzinoši reti, taču šādi gadījumi ir bijuši. Iepriekšējo reizi šāds gadījums Eiropā bija 2006. gadā, kad pēc eksperimentālu zāļu lietošanas seši cilvēki nonāca reanimācijā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas