Pēc Germanwings katastrofas ieviesīs jaunus drošības pasākumus lidmašīnās

0 komentāri

Pēc šokējošajiem atklātībā nonākušajiem faktiem, ka Germanwings pilots apzināti izraisīja Airbus320 lidmašīnas avāriju, pasaules aviokompānijas nolēmušas mainīt drošības instrukcijas. Proti, turpmāk lidmašīnas pilots vairs nedrīkstēs palikt kabīnē viens pats.

Lielbritānijas zemo cenu aviokompānijas easyJet un Kanādas aviokompānija Air Transat lidmašīnās šie noteikumi stājas spēkā jau, sākot ar piektdienu, 26. martu. Tāpat arī Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība Norwegian Air Shuttle ir paziņojusi, ka pieprasīs divu pilotu klātbūtni kabīnē jebkuros apstākļos.

Aviācijas Drošības eksperts Normans Šanks uzskata, ka tieši tas, ka pilota kabīnē atradās tikai viens pilots, bija galvenais iemesls, kādēļ Germanwings lidmašīna avarēja:

”Aizslēdzamas pilota kabīnes durvis tika ieviestas pēc 11. septembra teroraktiem Ņujorkā, lai nepieļautu, ka lidmašīnas nolaupītāji varētu pārņemt lidmašīnas kontroli un izmantot to kā masu iznīcināšanas ieroci. Tādēļ tika ieviestas stingrākas durvis un tastatūra, kurā, ievadot pareizo kodu, var tikt pilota kabīnē. Tika arī ieviesta opcija, lai cilvēks pilota krēslā zinātu, ka tas, kurš spiež šo kodu – dara to piespiedu kārtā, tādēļ pilots var liegt durvīm atvērties,” viņš stāsta.

Jau ziņojām, ka atklātībā nonākuši jauni fakti par traģisko Germanwings lidmašīnas avāriju Francijas Alpos – lidojumu portāls Flightradar24 atklājis, ka lidmašīnas autopilots pilotu kabīnē bija pārprogrammēts. Tāpat izmeklētāji otrā pilota mājvietā Vācijā atraduši kādu būtisku pierādījumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas