Pēc 674 dienām uz Zemes atgriežas superslepens ASV lidaparāts

0 komentāri

Pēc 674 dienām Zemes orbītā Vandenberga aviobāzē Kalifornijā veiksmīgi nolaidies viens no ASV slepenākajiem lidaparātiem – X-37B. Lidaparāta misija ir tik slepena, ka oficiālās amatpersonas atsakās izpaust jebkādu informāciju par to, kādi eksperimenti ar lidaparātu kosmosā tika veikti gandrīz divu gadu garumā. Tas, protams, ir radījis dažādus minējumus un spekulācijas.

Daļa militāro ekspertu uzskata, ka ar X-37B kosmosā tika izvietoti un koriģēti spiegošanai paredzēti satelīti. Citu ekspertu minējumi jau tuvinās teju Bonda filmu līmenim. Piemēram, viena no versijām vēsta, ka ar X-37B palīdzību  ASV ir nolaupījuši citu valstu militāros satelītus. Tomēr oficiālās ASV amatpersonas aprobežojas ar paziņojumu, ka X-37B veica eksperimentus. Kādus? Tas paliek neatbildēts jautājums.

X-37B pēc ASV pasūtījuma ir uzbūvējis avio gigants Boeing. Pašlaik faktiski visa informācija par lidaparāta tehniskajiem parametriem ir slepena, tāpat arī misijas izmaksas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas