Pāvests noraida pieņēmumus, ka viņš būtu “komunists”

0 komentāri

Romas katoļu pāvests Francisks otrdien, 28.oktobrī,  iedrošināja pasaules trūcīgos iedzīvotājus cīnīties par savām tiesībām uz zemi, mājokli un darbu, vienlaikus noraidot pieņēmumus, ka savas ieinteresētības dēļ viņš būtu uzskatāms par “komunistu”.

Šādi pāvests runāja, tiekoties ar Pasaules tautas kustību sanāksmes dalībniekiem. Tajā pulcējušies aktīvisti un organizācijas, kas cīnās par bezzemnieku, bezpajumtnieku, bezdarbnieku un citu grūtdieņu interesēm.

Norādot, ka visi vecāki vēlas, lai viņu bērniem būtu zeme, jumts un darbs, Francisks sacīja: “Ir dīvaini – ja es runāju par šiem jautājumiem, daži cilvēki uzskata, ka pāvests ir komunists.”

“Viņi nesaprot, ka trūcīgo mīlestība ir evaņģēlija centrā. Zeme, mājoklis un darbs, par ko jūs cīnāties, ir svētas tiesības. To pieprasīt nav dīvaini, tā ir [katoļu] baznīcas sociālā doktrīna,” viņš uzsvēra.

Argentīnā dzimušais pāvests ir pazīstams kā mežonīgā kapitālisma kritiķis.

Otrdien viņš apstiprināja, ka gatavo encikliku – visautoritatīvāko dokumentu, kādu vien pāvests var izdot katoļu doktrīnas jautājumos – par ekoloģiju.

Viņa pirmā enciklika, kuras līdzautors bija viņa priekšgājējs Benedikts XVI, tika publicēta pirms 11 mēnešiem.

Cita starpā tajā teikts, ka “nabadzīgo problēmas ir radikāli jārisina, noraidot tirgu un finanšu spekulāciju absolūto autonomiju”.

Sagaidāms, ka pāvests tiksies arī ar Bolīvijas kreiso prezidentu Evo Moralesu – pašpasludināto “antiimperiālistu”, kurš arī runās Vatikāna rīkotajā Pasaules tautas kustību sanāksmē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas