Pāvests Francisks un patriarhs Kirils aicina atjaunot kristiešu vienotību

5 komentāri

Noslēgusies vēsturiska tikšanās – pēc gadsimtiem ilga pārtraukuma Kubā satikās katoļu un pareizticīgo baznīcas galvas. Pāvesta Franciska un patriarha Kirila tikšanās esot bijusi sirsnīga, un pēc sarunas viņi parakstīja kopīgu deklarāciju, kurā aicina atjaunot kristiešu vienotību.

Divu stundu ilgā saruna starp pāvestu Francisku un patriarhu Kirilu notika Havanas lidostā. Kuba kā tikšanās vieta ir savā ziņā kompromiss, jo abu Baznīcas galvu pirmā satikšanās pagaidām nevarētu notikt nedz Vatikānā, nedz Maskavā, turklāt katoliskajai Kubai ir sevišķi draudzīgas attiecības ar Krieviju.

Pāvesta un patriarha tikšanās esot bijusi sirsnīga – pēc klātesošo stāstiem, abi sasveicinājušies kā seni draugi. Kopīgā deklarācijā, kurā abu baznīcu līderi aicina atjaunot kristiešu vienotību. Tāpat dokumentā mudināts rīkoties, lai aizsargātu kristiešus no vajāšanas Tuvajos austrumos.

Mūsu saruna bija kā starp brāļiem. Mēs bez aplinkiem izrunājām to, kas mūs uztrauc. Divi bīskapi runāja par situāciju mūsdienu baznīcā un par karu pasaulē, kas apdraud mūs visus.

Tā bija abu Baznīcas galvu pirmā tikšanās tūkstoš gadu laikā, kopš brīža, kad 11.gadsimtā kristietība sašķēlās Rietumu un Austrumu Baznīcās. Šis vēsturiskais notikums gaidīts jau divus gadus – toreiz pāvests Francisks pauda gatavību satikt patriarhu Kirilu jebkurā vietā un laikā.

Iepriekš šāda tikšanās bija plānota 1997.gadā starp pāvestu Jāni Pāvilu Otro un patriarhu Alekseju Otru, bet to atcēla.

5 komentāri

TOP komentāri

  • Voldis Prancāns-zintnieks
    0

    Voldis Prancāns-zintnieks

    Krievijas pareizticīgo galva jau ir demonstrējis savu izpratni par kristiešu vienotību gan Ukrainā, gan Gruzijā, gan Moldovā un citur, svētījot krievu ieročus. Arī Vatikāna reputācija saistīta gan ar priesteru "vienotību" ar kristīgajiem puisīšiem, gan ar Vatikāna bankas noslēpumiem.

    14.02.2016 02:17

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas