Pastāv 80% iespēja, ka Grieķija pametīs eirozonu, saka eksperti

0 komentāri

Vairāki ekonomisti skaidro, ka nākamās 48 stundas Grieķijai būs izšķirošas, un varbūtība, ka valstij būs jāizstājas no eirozonas, ir aptuveni 80%.

Eiropas Savienības (ES) līderi pauduši nožēlu par referenduma rezultātiem un skaidro, ka “nē” balsojums situāciju tikai pasliktina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms “nē” balsojumu Grieķijas referendumā nodēvēja par “ļoti bēdīgu” un sacīja, ka tas apdraud valsts dalību eirozonā.

“Es turpinu akcentēt, ka vienalga kāds ir referenduma rezultāts, – Grieķijai ir jāpieņem sarežģīti lēmumi, citādi valsts netiks cauri, citādi valdība nefunkcionēs un ekonomika nespēs darboties. Ja valdība un tauta noraida grūtības, lietas sāks kļūt ļoti sarežģītas,” pauda Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms.

Izdevums The Wall Street Journal arī skaidro, ka visdrīzāk Grieķijas bankas atsāks darbu ne ātrāk kā pēc pāris nedēļām, savukārt ierobežojumi naudas izņemšanai var saglabāties pat vēl ilgāk.

Grieķija ir teikusi galavārdu, un svētdien notikušajā referendumā ar pārliecinošu balsu vairākumu noraidījusi starptautisko kreditoru prasības.

61,31% ir nobalsojuši “pret” vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, bet “par” vienošanos ar aizdevējiem nobalsojuši 38% vēlētāju.

Grieķijas premjers Aleksis Ciprs referenduma rezultātus ir nosaucis par lielu uzvaru un skaidroja, ka gatavojas sēsties pie viena saruna galda ar kreditoriem labākas vienošanās panākšanai.

Avoti Grieķijas valdībā ir minējuši, ka Ciprs ir vienojies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli par to, ka rīt Grieķija nāks klajā ar jaunu piedāvājumu aizdevuma programmas ietvaros. Savu piedāvājumu Ciprs ir plānojis izklāstīt Briselē, kur rīt Eiropas Savienības līderi ir sasaukuši ārkārtas eirozonas samitu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas