Pasaules valstis, kur marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta

9 komentāri

2. Daži štati Austrālijā

2/30

26. marta pēcpusdienā marihuānas dekriminalizācijas iniciatīvu Saeimā vēlējās virzīt vairāk nekā 10 160 cilvēku.

Latvijā virzītā iniciatīva paredz:

Pieņemt atbilstošus likumus vai veikt likumu grozījumus, lai 18 gadu vecumu sasniegušām personām par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos nedraudētu sods un lai par lietošanu sabiedriskā vietā draudētu tikai administratīvais sods. Marihuānu atļaut audzēt savām vajadzībām, ne vairāk par 2 vai 3 stādiem. Atļaut mājās uzglabāt 20-30 gramus žāvētas un 200-300 gramus neizžāvētas marihuānas. Atļaut nēsāt līdzi marihuānas daudzumu, kas nepārsniedz 5 gramus. Līdzīgi daudzumi ir atļauti vai dekriminalizēti arī iepriekš minētajās valstīs. Par marihuānas uzglabāšanu, audzēšanu un līdzi nēsāšanu vairāk par atļauto daudzumu, un, par marihuānas pārdošanu nepieciešams sodīt ar kriminālatbildību.

Un tagad piedāvājam aplūkot valstis, kurās marihuāna jau ir dekriminalizēta vai pat legalizēta!

Argentīna

Foto: Martijn/Flickr

Foto: Martijn/Flickr

Šajā valstī marihuāna ir dekriminalizēta. Tas nozīmē, ka mazos apjomos un privāti to var pīpēt. Marihuānas lietošana medicīnisku mērķu vārdā ir pieļaujama, bet nav legāla.

2. Daži štati Austrālijā

2/30
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
9 komentāri

TOP komentāri

 • Ričards Alans Miezītis
  +4

  Ričards Alans Miezītis

  Tādu sviestu raksti... it kā visu to pašu nevar pateikt par alkoholu. Neviens nesaka, ka vajadzētu ļaut cilvēkiem pildīt atbildīgus pienākumus marihuānas ietekmē. Tādi cilvēki ir pelnījuši sodus pēc pilnas programmas bez žēlastības, bet te nav runa par minoritāti, kas krīt vielu atkarībās un/vai pārkāpj citus likumus vielas ietekmē, te ir runa par vairākumu, kuri atbildīgi var šo vielu lietot bez jebkādām problēmām.

  Alkoholu arī neaizliedz tikai tāpēc, ka ir cilvēki, kas krīt tā atkarībā, tā ietekmē pastrādā noziegumus un tamlīdzīgi.

  Tāpat kā ar alkoholu, arī ir iespējams pārbaudīt, vai cilvēks ir marihuānas ietekmē. Ir izveidota interesanta un, cik zināms, efektīva ierīce ASV, kas šo funkciju pilda. Kā arī ir citi faktori pēc kā skatīties un vēl zināms fakts - marihuānas ietekmē cilvēkam saglabājas pilnīga paškontrole. Ķirurgs vai pilots alkohola ietekmē varbūt tomēr izdomās pildīt savu nopietno pienākumu, jo prāts ir aizmiglots un ir pārāk liela pašpārliecinātība (alkohola blakusefekts) par savām spējām, bet marihuānas ietekmē būtu tieši pretēji, rastos paranoja utt., un cilvēks, saglabājis pilnīgu paškontroli, varētu veikt korektāku lēmumu - piemēram, iet mājās un izgulēt vielas ietekmi, pirms pilda darba pienākumus.

  Runājot par 'zālītes' ietekmi uz dažādām darbībām, piem. autovadīšanu, ASV ir veikts pētījums par to un tas parādīja, ka marihuānas ietekme uz autovadīšanu ir pārsteidzoši maza un cilvēki tās ietekmē ir drīzāk uzmanīgāki un brauc pat ievērojami lēnāk, nekā skaidrā, un stipri uzmanīgāk nekā alkohola ietekmē. Tas, protams, nekādā gadījumā nenozīmē, ka tas ir normāli - tas nav, prāts joprojām ir ietekmēts, bet vismaz varam zināt, ka sliktākais gadījums nav tik slikts.

  15.06.2015 12:15

 • mednieks
  +2

  mednieks

  cik noziegumu tiek pastrādāts alkohola reibumā? cik cilvēku ar auto notriekti alkohola reibumā?

  15.06.2015 11:51

 • veterans
  +1

  veterans

  tu stulbs vai? alkohols ir legāls un ķirurgi pāli negriež cilvēkus, jo darbā tas ir aizliegts un tieši būtu ar marihuānu, tas neko nemaina.

  26.06.2016 16:36

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā