Pasaulē piemin postošā Indijas okeāna cunami desmtgadi

0 komentāri

Tieši pirms 10 gadiem, 2004. gada 26. decembrī, Indijas okeāna austrumu daļu satricināja spēcīga zemestrīce, kas izraisīja postošus cunami viļņus. Dabas katastrofā dzīvību zaudēja vairāk nekā 230 000 cilvēku. Cunami skartajās valstīs un citviet pasaulē notiek piemiņas pasākumi.

Piemiņas pasākumi notiek Malaizijā, Taizemē, Indonēzijā, Šrilankā, uc.  Daudzviet notiek aizlūgumi un dievkalpojumi, kā arī piemiņas vietu atklāšana. Pieminot upurus, jūrā tiek mesti ziedi un vainagi. Tā kā zemestrīce notika tieši Ziemassvētkos, upuru vidū bija arī daudzi ārzemju tūristi no Eiropas ASV un Austrālijas kas brīvdienās bija devušies uz tūristu iecienīto Dienvidāziju siltuma un saules meklējumus.

Cunami izraisīja zemestrīce, kuras bija ap 9.1-9.3 magnitūdas pēc Rihtera skalas, kas šo zemestrīci ierindo kā trešo spēcīgāko zemestrīču novērojumu vēsturē.  Zemestrīces rezultātā Indijas okeānā izveidojās 20-30 metrus augsti viļņi, kas milzīgā ātrumā traucās pretī kontinentu krastiem un izraisīja milzu traģēdiju un postījumus. Cilvēku upuru ziņā šī ir bijusi viena no postošākajām dabas katastrofām cilvēces vēsturē. Tikai Indonēzijā vien bojā gāja ap 168 00 cilvēku.

Zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka pati zemestrīce ilgusi ap 10 sekundēm. Tā likusi zemeslodes virskārtai vibrēt viena centimetra diapazonā un izraisījusi virkni zemestrīču citviet pasaulē.

Skaties.lv piedāvā apskatīt fotogaleriju no piemiņas pasākumiem

Video, kurā uzfilmēts postošais cunami

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas