Pasaulē pieaug bažas par Ebolas vīrusa izplatību; ASV lidostās pārbaudes

0 komentāri

Pasaulē pieaug bažas par Ebolas vīrusa izplatību. Amerikas Savienotajās Valstīs sākušās pastiprinātas aviopasažieru pārbaudes, lai mazinātu šī vīrusa izplatības iespējas. Tikmēr jaunākie dati liecina, ka Ebolas upuru skaits jau ir pārsniedzis 4000 atzīmi.

Pirmā ASV lidosta, kur sāktas papildus pārbaudes pasažieriem, kuri ielido  no Rietumāfrikas– ir Džona Kenedija lidosta Ņujorkā. Iebraucējiem no Āfrikas valstīm tur uzdod jautājumus par viņu veselību un to, vai viņi ir kontaktējušies ar personām, kas inficētas ar Ebolu. Ar īpašu bezkontakta termometru viņiem nosaka arī ķermeņa temperatūru. Paaugstināta ķermeņa temperatūra ir viens no pirmajiem Ebolas vīrusa saslimšanas simptomiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tuvākajās dienās līdzīgas pārbaudes sāksies arī Čikāgā, Ņuarkā, Vašingtonā un Atlantā, kā arī vairākās lidostās Lielbritānijā un Kanādā. Lielākā daļa pasažieru, kuri ieceļo no Āfrikas, lido caur Eiropu un tranzītā šķērso vairākas valstis.

Londonas Higiēnas un tropiskās medicīnas skolas profesors Deivids Heimans:
”Jāatceras arī, ka pasažieris var šķērsot daudzu valstu robežas esot inkubācijas periodā un bez drudža simptomiem – kā tas notika nesen ASV”

Jaunākie Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka Ebolas upuru skaits ir pieaudzis jau līdz 4033 cilvēkiem. Vēl tikpat daudz cilvēku ir inficējušies ar šo vīrusu. Madridē, kur tika reģistrēts pirmais saslimšanas gadījums ārpus Āfrikas, aizdomās par saslimšanu karantīnā ievietoti jau 17 cilvēki. ASV Slimību kontroles centrs prognozē, ka, ja netiks veikti stingri pasākumi slimības izplatības ierobežošanai, līdz janvārim inficēšanās ar Ebolas vīrusu gadījumu skaits varētu sasniegt 1,4 miljonus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas