Pasaulē 2016. gads sagaidīts ar bažām par iespējamiem teroraktiem

0 komentāri

2016.gads pasaulē sācies ar gan ar vērienīgām svinībām, krāšņu uguņošanu un gaismas izrādēm, gan nopietnām bažām par iespējamiem terora aktiem vairākās Eiropas lielpilsētās.

Minhenē pirms gadumijas no divām dzelzceļa stacijām tika evakuēti cilvēki, reaģējot uz “draudzīgu izlūkdienestu informāciju par konkrētiem terora draudiem”, proti, bažām par spridzinātāju pašnāvnieku rīkotu uzbrukumu.

Dažas stundas vēlāk stacijas atkal tika atvērtas. Kā paziņojusi policija, draudi saistīti ar džihādistu grupējumu Islāma valsts.

Berlīnē Jaunā gada sagaidīšana norisinājās bez īpašiem starpgadījumiem, lai gan to nedaudz aptumšoja ziņas no Minhenes. Pilsētas varas iestādes veica pastiprinātus drošības pasākumus tradicionālajā svinību rajonā – Brandenburgas vārtu apkaimē, cita starpā neļaujot turp doties cilvēkiem ar lielām mugursomām vai citiem nesamajiem.

Par lielāku drošības dienestu klātbūtni Jaungada svinību laikā bija gādāts arī Londonas, Romas un Ņujorkas ielās.

Londonā, kur Jaungada naktī ļaudis pulcējās vērot uguņošanu Temzas krastos, drošības uztturēšana bija uzticēta 3000 policistiem.

Maskavā Vecā gada pēdējā dienā bija slēgts Sarkanais laukums, skaidrojot to ar tradicionālā “Zilās uguntiņas” koncerta filmēšanu. Krievijas galvaspilsētas centrā bija ierobežota satiksme pa vairākām ielām, bet drošību uzraudzīja aptuveni 15 000 policisti.

Austrālijā apmēram miljons cilvēku gadumiju sagaidīja, vērojot uguņošanu pie Sidnejas opernama.

Arī Ņujorkas Taimskvērā uz Jaunā gada sagaidīšanu bija pulcējušies aptuveni miljons cilvēku, tikmēr Ņujorkas štata Ročesterā uguņošana tika atcelta saistībā ar bažām par “Islāma valsts” plānotu uzbrukumu restorānam un bāram.

Riodežaneiro iedzīvotāji šai naktī varēja vērot īpaši krāšņu uguņošanu no baržām iepretī Kopakabanas pludmalei.

Tikmēr Ķīnā vienas no lielākajām gadumijas svinībām Šanhajas promenādē tika atceltas drošības apsvērumu dēļ, jo pērn šai laikā tur drūzmā zaudēja dzīvību 36 cilvēki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas