Parīzes centrā novāc vīnogu ražu

0 komentāri

Francijā klāt vīnogu ražas laiks. Vīnogas tiek novāktas arī pašā Parīzes centrā, kur ienākumi no pārdotā vīna tiek ziedoti dažādām sociālās palīdzības programmām.

Ogas vīnadārzā, kas datējams ar 12. gadsimtu, šogad padevušās īpaši labas, pateicoties nepieredzēti karstajiem un sausajiem laika apstākļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Monmartra lepojas ar to, ka iestājas par videi draudzīgu dzīves veidu un vīna dārza īpašnieki paši rāda piemēru – vīnogas tiek audzētas neizmantojot ķimikālijas.

Ražu palīdz novākt gan Parīzes Parku un vides direktorāta darbinieki, gan brīvprātīgie. No aptuveni pusotra tūkstoša kvadrātmetru lielā Monmartras vīna dārza sanāks pusotrs tūkstotis puslitra vīna pudeļu. Ieņēmumi no vīna pārdošanas tiek ziedoti dažādiem sociāliem mērķiem, piemēram, lai palīdzētu apkaimes ielas bērniem vai sirmgalvjiem.

Vīnogu novākšana sākusies, gatavojoties ražas festivālam, kas notiks oktobrī un piesaistīs simtiem tūkstošu viesu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas