Panamas policija veikusi reidu ofšoru skandālā ierautā uzņēmuma birojā

0 komentāri

“Panamas dokumentu” skandālam nerimstot, šīs Latīņamerikas valsts valdībai nekas cits nav atlicis, kā ķerties pie nodokļu nemaksātāju apkarošanas. Pagājušajā naktī vietējie likumsargi aplenkuši un pārmeklējuši skandāla centrā esošās juridiskās firmas Mossack Fonseca biroju.

Tieši no šā uzņēmuma noplūda dokumentu miljoni, kuri parāda, kā daudzu gadu garumā bagāti un ietekmīgi ļaudis no visas pasaules slēpuši savus darījumus.

“Panamas dokumentu” skandāls, kas visai pasaulei uzskatāmi atklāja, kā bagāti un ietekmīgi cilvēki savu naudu slēpj ārzonās, izraisīja viļņošanos arī politikā.

Piemēram, Islandes premjerministrs atkāpās no amata, bet Francija Panamu iekļāva īpaši uzraugāmo nodokļu paradīžu sarakstā. Tāpēc vietējai valdībai nekas cits neatlika, kā vismaz izlikties, ka arī tai ofšoru uzņēmuma Mossack Fonseca darbība ir pārsteigums.

Ar šo paziņojumu prezidents nāca klajā pēc tam, kad pagājušajā naktī Panamas likumsargi demonstratīvi uzsāka izmeklēšanu Mossack Fonseca birojā.

Biroja ēku aplenca bruņota specvienība, un prokurori tajā meklēja naudas atmazgātāju pēdas.

Foto

Par izmeklēšanas rezultātiem gan šaubas rada tas, ka Mossack Fonseca līdzdibinātājam Ramonam Fonsekam Panamā ir liela politiskā ietekme. Viņš līdz pat šim gadam bija Panamas prezidenta padomnieks, un tagad viņa uzņēmums jau panācis, ka vietējā prokuratūra citā kriminālprocesā izmeklē firmas datorsistēmu uzlaušanu, kas ļāva dokumentiem noplūst līdz medijiem.

Mossack Fonseca iesaisti jebkādos likumpārkāpumos noliedz. Uzņēmums uzstāj, ka tikai palīdzējis saviem klientiem izveidot ārzonu banku kontus, bet, kā tie izmantoti, nav interesējies.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas