Pamiera iespējamību Ukrainā aizēno separātistu ofensīva Azovas jūras piekrastē

0 komentāri

Gan Ukrainas prezidents Petro Porošenko, gan arī prokrievisko separātistu līderi paziņojuši, ka rīt plānotajās sarunās Minskā var tikt panākta vienošanās par pamieru. Tomēr cerības panākt situācijas stabilizēšanos Ukrainā aizēno separātistu ofensīva Azovas jūras piekrastē, kas notiek ar mērķi izveidot sauszemes koridoru starp Krieviju un Krimu.

Ceturtdien, 4.septembrī, ostas pilsētas Mariupoles pievārtē sākušās apšaudes starp valdības spēkiem un separātistu vienībām, tiek ziņots arī par iespējamu uzbrukumu no  jūras puses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mariupole, ostas pilsēta ar apmēram pusmiljonu iedzīvotāju, ir nākamā lielā pilsēta prokrievisko separātistu ofensīvas ceļā un šobrīd karstākā frontes līnija cīņā pār ietekmi Ukrainas austrumdaļā.

Osta ir stratēģiski svarīgs posms starp nemiernieku kontrolē esošo reģiona galvaspilsētu Doņecku un Azovas jūru, kā arī pieturas punkts sauszemes ceļā, kas Krieviju varētu savienot ar tās anektēto Krimas pussalu.

Separātistiem jau aprīlī izdevās ieņemt valdības iestādes Mariupolē, taču Ukrainas spēkiem izdevās viņus padzīt, sadarbībā ar vietējās metālapstrādes rūpnīcas strādniekiem. Arī šodien, kad prokrieviskie bruņotie formējumi atkal ir pie Mariupoles sliekšņa, strādnieki apņēmušies pilsētu neatdot.

Rūpnīca pieder valstī lielākajam tērauda ražotājam, konglomerātam “”Metinvest””, kura vadībā ir Ukrainas bagātākais cilvēks Rinats Ahmetovs. Viņa lēmums sūtīt strādniekus cīņā pret nemierniekiem bija viena no zīmēm, ka Kijevai ir iespēja atgūt kontroli pār separātistu sagrābtajām teritorijām.

Šobrīd no Mariupoles pienāk ziņas, ka Krievijas armija un prokrieviskie separātisti sākuši pilsētas pierobežā izvietoto aizsardzības posteņu apšaudi. Aculiecinieki vēsta par degošiem armijas transportlīdzekļiem, bet jau dienas vidū vecāki steiguši izņemt savus bērnus no pilsētas skolām.

Ukrainas krasta apsardze ir paaugstinātā kaujas gatavībā, jo saņemta informācija arī par ne-identificētiem kuģiem, kas iebraukuši līča teritorijā. Situācijas saasināšanās Mariupolē notiek dienu pirms Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā plānotā samita, kurā Ukrainas, Krievijas, separātistu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvju sarunās tiks apspriestas iespējas vienoties par uguns pārtraukšanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas