Palielinoties terorisma draudiem, Norvēģijā apbruņo policistus

0 komentāri

Reaģējot uz teroristu uzbrukumu draudu palielināšanos, Norvēģijā policistiem, kas parastos apstākļos nav bruņoti, tiks izdalīti šaujamieroči, otrdien pavēstīja policija. Jaunā kārtība sākotnēji būs spēkā vienu mēnesi.

“Sākot ar šodienu, formās tērptie policisti, kuru pienākumos ir novērošanas un iejaukšanās uzdevumi, būs bruņoti ar šaujamieročiem,” teikts Nacionālā policijas direktorāta paziņojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Iemesli ir saistīti ar [izlūkdienesta] PST veikto riska izvērtējumu, kurā norādīts, ka policija un armija ir iespējamie teroristu uzbrukumu mērķi.”

PST 5.novembrī izplatīja paziņojumu, kurā teikts: “Sagaidāms, ka nākamos 12 mēnešus Norvēģijā pastāvēs teroristu uzbrukumu draudi vai arī tā būs pakļauta uzbrukumu mēģinājumiem.” Šādi izlūkdienests atgādināja par incidentiem, kādi jau ir pieredzēti Kanādā, Lielbritānijā un Austrālijā.

Norvēģijas varasiestādes arī paudušas bažas par pieredzējušu un radikalizētu džihādistu atgriešanos no kaujām Sīrijā.

Atbilstoši PST datiem kaujās Sīrijā ir piedalījušies vai arī joprojām piedalās aptuveni 60 ar Norvēģiju saistīti cilvēki.

“Četras nedēļas var tikt uzskatīts par pārāk īsu posmu, bet tas ir tāpēc, ka mēneša laikā mēs veiksim jaunu izvērtējumu,” Norvēģijas ziņu aģentūrai NTB apliecināja tieslietu ministrs Anderss Anundsens.

Norvēģijas policisti parasti strādā neapbruņoti, bet viņi var izmantot šaujamieročus, kas atrodas ieslēgti policijas automašīnās.

Savukārt Norvēģijas armija ieteikusi personālam laikā, kad tas neveic pienākumus, armijas formu nevalkāt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas