Pagājis gads kopš protesta, kas aizsāka Maidan kustību

0 komentāri

21. novembrī, kas Latvijas iedzīvotāju prātos neizdzēšami paliks kā Zolitūdes traģēdijas datums, vēsturiski notikumi norisinājās arī Kijevā, kur notika pirmais studentu protests, kas vēlāk pārauga Maidan kustībā.

Ar šādiem protestiem sākās vērienīgā Maidan kustība:

21. novembri kā Maidan kustības aizsākumu atminas arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Viņa mikroblogošanas vietnē Twitter ierakstījusi: “Pirms gada Ukrainas ļaudis pieņēma demokrātisku izvēli, un to nevar izmainīt ar spēku vai meliem.”

2013. gada 21. novembra naktī Kijevā sākās protesti par to, ka toreizējā Ukraina valdība apturēja sagatavošanās darbus Ukrainas un Eiropas Savienības līguma parakstīšanai. Šādu lēmumu pieņēma toreizējā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča valdība, lai tuvinātu valsts kursu Krievijai.

Pirmās sadursmes ar policiju sākās vēlāk, 24. novembrī. Pēc tam tās pārauga vērienīgajā Maidan kustībā, kas noveda pie prezidenta gāšanas un jaunas valdības veidošanas.

Nespējot samierināties ar valsts kursa maiņu, Krievija paziņoja par Krimas pussalas pievienošanu savai teritorijai, pirms tam sarīkojot šajā Ukrainas reģionā referendumu, ko neatzina starptautiskā sabiedrība. Vēlāk sākās arī Kremļa atbalstītu un bruņotu separātistu aktivitātes Ukrainas austrumu daļā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas