Olands sola par “Mistral” piegādēm izlemt oktobrī

0 komentāri

Francijas prezidents Fransuā Olands piektdien paziņoja, ka galīgo lēmumu par to, piegādāt Krievijai divus “Mistral” klases karakuģus vai nepiegādāt, viņš pieņems oktobrī.

“Lēmumu, balstoties situācijā, es pieņemšu līdz oktobra beigām,” viņš sacīja, norādot uz nule kā izziņotā Kijevas un prokremlisko kaujinieku pamiera līguma īstenošanu.

Olands vēl ceturtdien sacīja, ka Francija piegādās Krievijai karakuģus “Mistral” tikai tad, ja Ukrainā būs iestājies miers.

“Nav iespējams piegādāt vienu vai divus kuģus apstākļos, kad nav miera. Kā es rīt varu dot pilnvarojumu kuģa piegādei, ja tas var tikt izmantots karā?” vaicāja Olands.

Francija 2011.gadā piekrita pārdot Krievijai par 1,2 miljardiem eiro divus modernus helikopteru bāzes kuģus. Pirmais no tiem būtu jāpiegādā oktobrī vai novembrī, otrs – 2015.gadā.

Parīze trešdien paziņoja, ka aptur pirmā karakuģa piegādi, jo tam nav attiecīgo apstākļu.

Kāds avots Francijas diplomātiskajās aprindās atklāja, ka Parīze pieņēmusi šādu lēmumu, ieklausoties starptautiskās sabiedrības spiedienā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas