Oficiāli: Starptautiskā krimināltiesa izmeklēs notikušo Krievijas un Gruzijas karu

0 komentāri

Septiņus gadus pēc Krievijas un Gruzijas kara beigām, iespējams, tiks sākta šā bruņotā konflikta starptautiska izmeklēšana. Viena no starptautiskās krimināltiesas prokurorēm paziņojusi, ka viņas rīcībā ir pierādījumi par kara noziegumiem, kurus veikuši gan Krievijas, gan arī Gruzijas spēki. Prokurore lūgusi tiesnešiem atļauju veikt padziļinātu izmeklēšanu. Ja tā tiks dota, var prognozēt jaunu saspīlējumu Krievijas un Rietumu politiskajās attiecībās.

Gruzijas–Krievijas karš sākās 2008. gada 7. augusta vēlā vakarā, Gruzijas toreizējais prezidents Mihails Saakašvili, nespējot izturēt Dienvidosetijas prokrievisko separātistu mēnešiem ilgās provokācijas un gruzīnu ciemu apšaudes, deva pavēli armijai aizstāvēt Dienvidosetiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc šāda soļa Gruzijā ienāca Krievijas spēki, kas sāka nežēlīgu pretuzbrukumu. Karš ilga piecas dienas un tika pārtraukts pēc Rietumu diplomātiskas iejaukšanās. Sadursmes prasīja vairākus simtus upuru abās konfliktējošajās pusēs. Tagad – septiņus gadus pēc asiņainajiem notikumiem – iespējams, tiks sākta starptautiska izmeklēšana par kara laikā pastrādātajiem noziegumiem. Pierādījumus par to esamību savākusi viena no Starptautiskās krimināltiesas prokurorēm, Fatu Besunda.

Pēc prokurores teiktā, Dienvidosetijas separātisti noziegumus veikuši ar sevišķu nežēlību. Upuri iebiedēti un pazemoti, viņi piespiesti noskatīties kā sagrautas viņu mājas. Kopumā tikušas izpostītas 5000 ēkas un nogalināti vairāk nekā 100 etniskie gruzīni. Lai piespiestu gruzīnus aizvākties, pilnīgi vai daļēji iznīcināti 24 ciemi. Netiek izslēgts, ka civiliedzīvotāju nogalināšanā varētu būt piedalījušies Krievijas spēki.

Prokurore norāda, ka izmeklēšanu lūgusi sākt arī tāpēc, ka iestrēgusi Gruzijas iestāžu izmeklēšana par savu spēku iespējamiem noziegumiem.

Ja lieta tiks sākta, tā būs pirmā reize, kad Starptautiskā krimināltiesa izmeklēs noziegumus, ko varētu būt izdarījusi Krievija. Tas, savukārt draud vēl vairāk saasināt Krievijas un Rietumu attiecības.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas