Obama uzrunājis tautu; galvenie temati – karš ar Islāma valsti un izolētā Krievija

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

ASV prezidents Baraks Obama pirms brīža noslēdza vairāk nekā stundu garo ikgadējo uzrunu tautai. Tajā viņš paziņoja, ka gatavojas iesaistīt armiju cīņā ar Islāma Valsti.

B. Obama runā izteica aicinājumu Kongresam, lai tas dod atļauju sākt militāras operācijas pret teroristisko grupējumu Islāma valsts. Tiesa gan eksperti skaidro, ka vājie aplausi pēc šiem izteikumiem, norāda, ka lielākā daļa kongresmeņu par šo jautājumu ir piesardzīgi.

Tāpat ASV prezidents uzsvēra, ka Krievija ir izolēta un tās ekonomika šobrīd ir uz kraha robežas. Lielajām valstīm nav tiesību iebiedēt mazākās valstis, paziņojis valsts līderis.

Tāpat B. Obama savā uzrunā arī uzsvēris, ka jaunas sankcijas pret Irānu nav plānotas. Viņš arī mudināja Kongresu pieņemt likumu, kas ļautu veiksmīgāk apkarot terorismu.

B. Obama runā norādīja, ka 2015. gadā ir jāpārtrauc embargo pret Kubu. Tieši šodien, 21. janvārī, Havanā sākas ASV un Kubas sarunas attiecību normalizēšanu. Tikmēr 20. janvārī Havanas ostā pietauvojies Krievijas izlūkošanas karakuģis.

Galvenie temati B. Obamas uzrunā:

  • lūdz Kongresam atļauju sākt militāras operācijas pret Islāma valsti
  • Krievija ir izolēta un tās ekonomika ir uz kraha robežas
  • jaunu sankcijas pret Irānu nebūs
  • aicina Kongresu veiksmīgāk apkarot terorismu
  • šogad jābeidz Kubas embargo
0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas