Obama uzrunājis tautu; galvenie temati – karš ar Islāma valsti un izolētā Krievija

0 komentāri

ASV prezidents Baraks Obama pirms brīža noslēdza vairāk nekā stundu garo ikgadējo uzrunu tautai. Tajā viņš paziņoja, ka gatavojas iesaistīt armiju cīņā ar Islāma Valsti.

B. Obama runā izteica aicinājumu Kongresam, lai tas dod atļauju sākt militāras operācijas pret teroristisko grupējumu Islāma valsts. Tiesa gan eksperti skaidro, ka vājie aplausi pēc šiem izteikumiem, norāda, ka lielākā daļa kongresmeņu par šo jautājumu ir piesardzīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat ASV prezidents uzsvēra, ka Krievija ir izolēta un tās ekonomika šobrīd ir uz kraha robežas. Lielajām valstīm nav tiesību iebiedēt mazākās valstis, paziņojis valsts līderis.

Tāpat B. Obama savā uzrunā arī uzsvēris, ka jaunas sankcijas pret Irānu nav plānotas. Viņš arī mudināja Kongresu pieņemt likumu, kas ļautu veiksmīgāk apkarot terorismu.

B. Obama runā norādīja, ka 2015. gadā ir jāpārtrauc embargo pret Kubu. Tieši šodien, 21. janvārī, Havanā sākas ASV un Kubas sarunas attiecību normalizēšanu. Tikmēr 20. janvārī Havanas ostā pietauvojies Krievijas izlūkošanas karakuģis.

Galvenie temati B. Obamas uzrunā:

  • lūdz Kongresam atļauju sākt militāras operācijas pret Islāma valsti
  • Krievija ir izolēta un tās ekonomika ir uz kraha robežas
  • jaunu sankcijas pret Irānu nebūs
  • aicina Kongresu veiksmīgāk apkarot terorismu
  • šogad jābeidz Kubas embargo
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas