Obama sola sagraut teroristu grupējumu “Islāma valsts”

0 komentāri

Savienotās Valstis sagraus un iznīcinās teroristu grupējumu “Islāma valsts” (IV), līdz tas vairs nebūs drauds Tuvajos Austrumos, trešdien, viesojoties Igaunijā, paziņoja ASV prezidents Baraks Obama.

Prezidents ar šādu paziņojumu nāca klajā pāris stundas pēc tam, kad teroristu grupējums bija publiskojis video, kurā redzama galvas nociršana Stīvenam Sotlofam – ASV žurnālistam, kurš atradās kaujinieku gūstā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sotlofs pazuda Sīrijā 2013.gadā. Kad pagājušajā mēnesī džihādisti izplatīja video, kurā redzama cita ASV žurnālista – Džeimsa Folija – nogalināšana, Sotlofs bija redzams šī videomateriāla beigās.

“Mūsu mērķis ir skaidrs, un tas ir (..) iznīcināt IV, lai tas vairs nav drauds ne tikai Irākai, bet arī reģionam un Savienotajām Valstīm,” paziņoja Obama.

Bet viņš norādīja, ka tas nav plāns vienai nedēļai vai mēnesim, bet prasīs ilgāku laiku.

IV ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret ar “Al Qaeda” saistīto “Al Nusra”.

Sīrijā “Islāma valsts” kontrolē trešo daļu valsts teritorijas – pārsvarā lauku apvidus ziemeļos un austrumos.

Satraukumu Rietumu pasaulē izraisījuši “Islāma valsts” panākumi Irākā, kur grupējums pakļāvis ievērojamas teritorijas un ofensīvu turpina, iespiežoties arī kurdu apvidos.

“Islāma valsts” vēl nesen darbojās kā “Al Qaeda” atzars. Tomēr, kad tam Sīrijā izvērsās konflikts ar otru “Al Qaeda” sabiedroto – grupējumu “Al Nusra” -, teroristu tīkla vadība no “Islāma valsts” norobežojās un par savu vienīgo sabiedroto atzina “Al Nusra”.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas