Obama drīzumā pieņems lēmumu par bruņojuma piegādēm Ukrainai

0 komentāri

ASV prezidents Baraks Obama “drīzumā” izlems, vai sūtīt Ukrainai bruņojumu cīņai pret Krievijas finansētajiem un apbruņotajiem kaujiniekiem, ceturtdien Kijevā sacīja ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, vienlaikus norādot, ka Obama dotu priekšroku diplomātiskam krīzes atrisinājumam.

“Prezidents pieņems lēmumu, esmu pārliecināts, drīz,” žurnālistiem sacīja valsts sekretārs. “Pirmā izvēle, saprotams, būtu iespēja rast risinājumu diplomātijas ceļā.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins var izbeigt karu Ukrainā.

“Prezidents Putins var izdarīt izvēles, ar kurām šis karš tiktu izbeigts,” sacīja valsts sekretārs.

Kerijs arī norādīja, ka ir noskaņots optimistiski saistībā ar Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Francijas prezidenta Fransuā Olanda miera plānu, ar kuru, kā sagaidāms, viņi drīzumā iepazīstinās Putinu.

Laikraksts The New York Times pirmdien ziņoja, ka Obamas administrācija sākusi apsvērt ieroču un bruņojuma piegādāšanu Ukrainai.

Atsaucoties uz ASV amatpersonām, laikraksts vēstīja, ka Kerijs un ASV štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs ir atvērti diskusijām par šādu iespēju, un NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs atbalsta letālas palīdzības sniegšanu.

Krievija pagājušā gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā pagājušajā nedēļā ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos šobrīd atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Atbilstoši vēstnieka teiktajam Austrumukrainā ir arī 235 Krievijas tanki, 720 bruņutransportieri un 263 artilērijas sistēmas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas