Obama aizliedz tirdzniecību ar Krimu

0 komentāri
Obama aizliedz tirdzniecību ar Krimu
Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

ASV prezidents Baraks Obama piektdien aizliedzis jebkādu preču un pakalpojumu eksportu uz Krievijas okupēto Krimas pussalu.

“Izpildvaras rīkojums ir domāts tam, lai sniegtu skaidrību reģionā strādājošajām korporācijām un atkārtoti apliecinātu, ka ASV nepieņems Krimas okupāciju un aneksijas mēģinājumu,” teikts Obamas paziņojumā.

Viņa rīkojums arī aizliedz jaunas investīcijas Krimā un dod tiesības ASV Valsts kasei noteikt sankcijas cilvēkiem un kompānijām, kas darbojas anektētajā Ukrainas daļā.

Foto: AFP/LETA

Foto: AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama:
Es vēlreiz aicinu Krieviju izbeigt okupāciju un Krimas aneksijas mēģinājumus, izbeigt atbalstu separātistiem Ukrainas austrumos un pildīt Minskas protokolos noteiktās saistības.

Kā ziņots, Eiropas Savienība (ES) piektdien oficiāli publicēja jauno sankciju sarakstu pret Krieviju, kas šoreiz vērstas pret Maskavas anektēto Krimas pussalu.

Jauno sankciju saraksts, kas publicēts ES Oficiālajā Vēstnesī, tika saskaņots rakstveida procedūrā un galīgi apstiprināts ES dalībvalstu līderu galotņu sanāksmē, kas ceturtdien notika Briselē.

Sankcijas stāsies spēkā 20.decembrī, un no šī datuma jebkuras investīcijas Krimā, tostarp arī Sevastopolē, būs nelikumīgas. ES reģistrētiem uzņēmumiem un ES pilsoņiem aizliegts pirkt Ukrainai de iure joprojām piederošajā pussalā esošos nekustamos īpašumus vai firmas. Aizliegts arī finansēt Krimā esošos uzņēmumus, kā arī sniegt ar finansēšanu saistītus pakalpojumus.

ES tūrisma uzņēmumiem aizliegts piedāvāt klientiem pakalpojumus Krimā vai Sevastopolē, tostarp, izņemot ārkārtas gadījumus, Eiropas kruīza kuģiem aizliegts ieiet jebkurā Krimas ostā.

Papildus aizliegts pārdot Krimas uzņēmumiem virkni preču un tehnoloģiju.

Tirdzniecības ierobežojumi ieviesti transporta, telekomunikāciju un enerģētikas nozarē, kā arī minerālu, tostarp naftas un gāzes, ieguves industrijā. Kopumā aizliegto preču sarakstā ir aptuveni 200 pozīciju.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas