Ņujorkas tiesa atsakās atzīt šimpanzes par cilvēkiem

1 komentārs

Ņujorkas tiesa atteikusies atzīt nebrīvē turētās šimpanzes – Leo un Herkulesu – par cilvēkiem. Tiesā ar šādu prasību bija vērsušies dzīvnieku tiesību aktīvisti, kuri vēlas, lai dzīvnieki atlikušo mūža daļu varētu nodzīvot rezervātā.

Patlaban abas šimpanzes pieder zinātniskās izpētes centram Longailendā un tiek izmantotas eksperimentos. Taču dzīvnieku tiesību aizstāvju organizācija lūgusi pārvietot viņus uz rezervātu, kur tās savu atlikušo dzīvi aizvadītu dabīgai videi pietuvinātos apstākļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai to panāktu, viņi vēlas šimpanzes atzīt par personām, jo ASV likumi nosaka, ka personu nevar turēt apcietinājumā bez iepriekšēja tiesas lēmuma. Kā uzskata dzīvnieku tiesību aizstāvji, gan likums, gan zinātne, gan vēsture ir pierādījusi, ka šimpanzēm piemīt tādas personu raksturojošas īpašības kā pašapziņa un empātija, līdz ar to tām ir arī tiesības uz brīvību.

Kā uzskata dzīvnieku tiesību aizstāvji, gan likums, gan zinātne, gan vēsture ir pierādījusi, ka šimpanzēm piemīt tādas personu raksturojošas īpašības kā pašapziņa un empātija līdz ar to tām piemīt arī tiesības uz brīvību.

1 komentārs

TOP komentāri

  • jožiks
    0

    jožiks

    šimpanzes ir gudrākas par mūsdienu mātēm, kuras nu gan jāatzīst par mērkaķienēm ne ta bērnus prot audzināt ne kautko viņiem iemācīt..

    02.08.2015 18:32

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas