Ņujorkā nosaka stingrus Ebolas vīrusa karantīnas noteikumus

0 komentāri
Ņujorkā nosaka stingrus Ebolas vīrusa karantīnas noteikumus

Tev noteikti jāizlasa

Ņujorkas un Ņūdžersijas štati piektdien noteikuši obligātu karantīnu mediķiem, kas ārstējuši Ebolas vīrusa pacientus Rietumāfrikā.

Par jaunajiem pasākumiem paziņoja štatu gubernatori Endrū Kuomo un Kriss Kristijs dienu pēc tam, kad kādam ārstam, kurš nesen atgriezies ASV no Rietumāfrikas, kur brīvprātīgi sniedzis medicīnisko palīdzību, diagnosticēta inficēšanās ar Ebolas vīrusu. Tas ir pirmais apstiprinātais inficēšanās gadījums Ņujorkā.

Vietējie mediji ziņo, ka inficētais ir 33 gadus vecais Kreigs Spensers, kurš nogādāts vienā no Ņujorkas slimnīcām, jo informējis varasiestādes, ka viņam ir drudzis un citi nāvējošās slimības simptomi.

Kuomo un Kristijs paziņoja arī par papildus pārbaudēm Kenedija un Ņujorkas starptautiskajās lidostās.
Obligāta 21 dienas karantīna noteikta ikvienai personai, kurai bijis tiešs kontakts ar Ebolas vīrusa pacientu Gvinejā, Sjerraleonē vai Libērijā, ieskaitot pacientus ārstējošos mediķus.

Tāpat personas, kuras bijušas slimības skartajos reģionos, bet nav bijušas tiešā kontaktā ar Ebolas vīrusa pacientu, aktīvi novēros medicīnas iestāžu darbinieki un vajadzības gadījumā noteiks karantīnu.

Saslimušais mediķis Spensers, kurš organizācijas “Medecins Sans Frontieres” (“Ārsti bez robežām”) komandas sastāvā sniedza palīdzību Ebolas pacientiem Gvinejā, Ņujorkā atgriezās pagājušajā piektdienā un līdz ceturtdienas rītam nekādus saslimšanas simptomus nebija novērojis.
Vēl trīs cilvēki, kam bijuši kontakti ar inficēto ārstu, tostarp viņa līgava, 21 dienu tiks novēroti, lai pārliecinātos, ka arī viņi nav inficējušies, vēsta varasiestādes.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas