Norvēģijā obligātajā armijā iesauks arī sievietes

0 komentāri

Norvēģijā, kur joprojām pastāv obligātais militārais dienests, parlaments lēmis, ka turpmāk armijā tiks iesauktas arī sievietes. Paredzams, ka šīs izmaiņas stāsies spēkā 2016. gadā.

Šāds lēmums pieņemts, lai tiktu ievērots dzimumu līdztiesības princips. Tas nozīmē, ka obligātais militārais dienests, kura ilgums ir viens gads, būs jāpilda arī sievietēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katru gadu armijā tiek iesaukti no astoņiem līdz desmit tūkstošiem vīriešu. Karadienests jāpilda tiem, kuri ir vislabāk fiziski un psiholoģiski sagatavoti. Tāpat tiek ņemta vērā arī viņu motivācija dienestam bruņotajos spēkos. Šie kritēriji tiks attiecināti arī uz sievietēm.

Kopš 1976. gada Norvēģijā sievietes varēja dienēt bruņotajos spēkos pēc brīvprātības principa. Pašlaik valsts bruņotajos spēkos sievietes veido 10% no kopējā dienējošo skaita, bet Norvēģijas Aizsardzības ministrija ir noteikusi mērķi līdz 2020. gadam sieviešu īpatsvaru palielināt līdz 20%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas