Nikaragvā nokritis meteorīts

0 komentāri

Nikaragvā nedēļas nogalē nogāzies meteorīts, kurš aiz sevis atstājis 12 metrus platu un piecus metrus dziļu krāteri.

Glābšanas dienesti saņēma tūkstošiem satrauktu iedzīvotāju zvanus. Tomēr meteorīta nokrišana nekādus postījumus nav radījusi.

Pēc piezemēšanās meteorīts sadalījies vairākās daļās. Trieciens radījis arī seismiskos viļņus. Lai izmeklētu notikušo meteorīta nogāšanos Nikaragvā, izveidota īpaša zinātnieku grupa.

Šis ir jau otrs šāds gadījums Nikaragvas jauno laiku vēsturē – iepriekš nedaudz mazāks meteorīts nokrita 2007. gadā.

Šobrīd netālu no Zemes atrodas meteorītu straume, norāda zinātnieki.

Foto: AFP/SCANPiX

Foto: AFP/SCANPiX

Foto: AFP/SCANPiX

Foto: AFP/SCANPiX

Foto: AFP/SCANPiX

Foto: AFP/SCANPiX

Portāls SKATIES jau ziņoja, ka aizvadītajā svētdienā Zemei maksimāli pietuvojās 20 metrus liels asteroīds. Tas 7. septembrī atradās 40 tūkstošu kilometru attālumā no Zemes jeb desmit reizes tuvāk Zemei nekā Mēness. Asteroīds nerada nekādus draudus ne kosmiskajiem pavadoņiem, ne arī Zemei, uzsvēra zinātnieki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas