Nīderlandē un Meksikā aizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

0 komentāri

Šomēnes divas valstis nolēmušas aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, tā pievienojoties to valstu lokam, kurās šāds aizliegums jau ir noteikts. Nīderlandes parlaments jau pirms pāris gadiem solīja aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā, taču līdz šim izmaiņas likumā tā arī netika veiktas. Tomēr nupat Nīderlandes parlaments pieņēmis lēmumu, ka no šodienas nevienā valsts cirkā nedrīkstēs izmantot savvaļas sugu dzīvniekus. 

Šis aizliegums tiek pamatots ar to, ka dzīvnieku labklājība ir svarīgāka nekā viņu izmantošana izklaidei un novecojušu tradīciju uzturēšanai.

Savukārt Meksikā vairākās pilsētās un reģionos jau bija aizliegts izmantot dzīvniekus cirkā, taču ar Meksikas Kongresa 12.decembra lēmumu aizliegums nu attieksies uz visu valsti. Savā atzinumā Kongress minēja, ka dzīvnieku izmantošanai cirkā nav nekādas izglītojošas vērtības un ka dzīvnieki “uzstājas” tikai baiļu vadīti. Aizliegums skars 592 Meksikas cirkus, tomēr deputāti norāda, ka šī aizlieguma mērķis nav novest šos cirkus līdz bankrotam – tiem ir jāturpina darbs, neizmantojot dzīvniekus.

Arī Latvijā dzīvnieku izmantošana cirkā ir izpelnījusies sabiedrības nosodījumu. Šogad notikuši vairāki desmiti protesta akciju pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā, kā arī savākti aptuveni 7000 Latvijas iedzīvotāju parakstu pret dzīvnieku cirku. Tēma ir guvusi plašu rezonansi medijos. Tikmēr VSIA Rīgas cirks slēdz arvien jaunus līgumus ar dzīvnieku dresētājiem un reklamē dzīvnieku cirka izrādes.

Pieaugot sabiedrības informētībai par dzīvnieku cirka problemātiku, arvien vairāk valstu aizliedz dzīvnieku, jo īpaši to savvaļas sugu, izmantošanu cirkā.

Daudzās valstīs ir aizliegts cirkā izmantot visas savvaļas dzīvnieku sugas, piemēram, Beļģijā, Austrijā, Maltā, Grieķijā, Kiprā, Horvātijā, Slovēnijā, Bosnijā un Hercegovinā, Izraēlā, Bolīvijā, Peru, Singapūrā, Paragvajā, Kolumbijā, Ekvadorā un Kostarikā. Citās valstīs pieņemti reģionāli aizliegumi, piemēram, ASV, Kanādā, Čīlē, Brazīlijā, Argentīnā, Austrālijā, Spānijā un Īrijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas