Nepālā notikusi vēl viena spēcīga zemestrīce! Vismaz 4 bojāgājušie

0 komentāri

Nepālas rietumu daļā notikusi vēl vien zemestrīce. Tas noticis tikai divas nedēļas pēc postošās dabas katastrofas, kurā gāja bojā vairāk nekā astoņi tūkstoši cilvēku. Patlaban zināms, ka zemestrīcē gājuši bojā vismaz 4 cilvēki.

Zemestrīce notikusi netālu no Everesta.

Saskaņā ar ASV Ģeoloģijas dienesta (US Geological Survey) datiem nupat kā notikušās zemestrīces stiprums ir 7,4 balles. Iepriekš, pirms divām nedēļām, notikušās zemestrīces stiprums bija 7,8 balles.

Satricinājums no šīs zemestrīces bija jūtams pat tik tālu kā Indijas galvaspilsētā Deli, kā arī Bangladešas galvaspilsētā Dakā.

Avots: AFP/Twitter

Avots: AFP/Twitter

Jau ziņojām, ka postoša zemestrīce Nepālā notika 26. aprīlī. Pazemes grūdieni bijuši jūtami visā valstī un lielā daļā Indijas un Bangladešas. Zemestrīces laikā Nepālā atradās arī 43 Latvijas valstspiederīgie. Piemēram, rīdziniekus Ļubovu Bežani un Ilju Dubovski zemestrīce pārsteidza ceļā, kad pāris devās prom no kalniem uz galvaspilsētu Katmandu. Plašāk lasi šeit!

Saistībā ar aprīļa beigās notikušo zemestrīci Nepālā Latvijā sašutumu radīja ziņa, ka seši Latvijas pilsoņi bija iesprostoti zemestrīces izpostītajā Nepālā un lūdza palīdzību sociālajā tīklā Facebook. Valsts esot atteikusies glābt iesprostotos pilsoņus.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas